nowy lek-CIMALGEX

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Sonia11234

12 lipca 2014, 11:58

A jaka cena tego leku?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

12 lipca 2014, 18:00

lek kosztuje 200 zł. 80 mg 32 tabletki a podaje się dawkę 2 mg na kg psa
Ciapa_oli bezlog

08 września 2014, 13:41

Ja za jedną tabletkę 80mg zapłaciłam 6zł. Weterynarz mojej powiedziała, że ma świetne efekty przy połączeniu Cimalgexu ok. 2 tygodnie leczenia z jakimś specyfikiem na stawy (już nieprzeciwzapalnym). Nie pamiętam jego nazwy, ale podobno ma paru klientów, którym dosłownie postawiła psy na nogi. M. in. stara wilczyca, która prawie nie podnosiła się o własnych siłach, dzisiaj biega. Moja miała bardzo duże problemy z biegunkami i byłam sceptycznie nastawiona do tego leku, ale o dziwo nie wywołuje on u niej ani biegunek ani wymiotów. Wielkiej poprawy jednak też nie widzę na razie (6 dzień)- kuleje na lewą tylną łapkę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 września 2014, 00:27

nie ma lekó∑ cud, są różne stadia choroby i lek działa tak samo u każdego tylko choroba przebiega inaczej lub jej zaawansowanie jest mniejszego czy też większego stopnia.
Jolantatina
Posty:1
Rejestracja:29 września 2008, 14:31

05 stycznia 2015, 17:34

Podawałam mojej 13,5 letniej goldence Cimalgex przez 8 dni pod rząd. Poprawa, polegająca na zmniejszeniu kulawizny, nastąpiła praktycznie już po pierwszej tabletce. Nie wystąpiła biegunka ani wymioty. Wszystko jest ok :D
Teraz planuję przerwę w podawaniu Cimalgexu na 1 lub 2 dni, w zależności od tego, jak sunia będzie się czuła...
Wg mnie Cimalgex jest dobrym lekiem.
Daniel Ż

05 listopada 2016, 11:19

Ja też podaję lek swojej suczce( labradorka) już jakiś czas i działa bardzo dobrze.
Niestety jak odstawiam na parę dni od razu widać różnicę i kulawizna wraca.
AS22

22 stycznia 2017, 02:10

Nasz pies udeżył się o wysoki próg w tylną łapkę od wew. Goldenek 7lat. Podajemy cimalgex 80mg już 2 m-ce. Brak efektów ubocznych. Krótsze spacery i wolniejsze zaczął sam pod naszą zgodą nieco wydłużać. Z lekiem jest bardzo dobrze, obrzęk stawu w 80procentach się cofnął.Próby odstawienia były dwie ale już na drugi dzień było widać efekty. Kulał,więcej spał i nie chciał się bawić tylko leżakował i chciał sie tulić. Także moi drodzy 80zł za 8 tab. u nas taka cena. Dobrze że nas stać i będziemy kupować mu nadal bo nie ma innej rady.Nie damy mu cierpieć. za jakiś czas zrobimy wyniki wątroby i nerki. takie życie. Pozdrawiam.Anna
AS22

24 stycznia 2017, 21:21

Sprostowanie!! 80zł za 16tab.
Pikcia

31 sierpnia 2017, 09:16

Mam pytanie odnośnie długotrwałego (tzn. ponad rok) stosowania leku Cimalgex. Moja 8-letnia suczka ok. 5 kg od ponad roku ma zdiagnozowane zwyrodnienie stawów w tylnej łapce. Lekarz zalecił nam stosowanie Artikrillu codziennie 1 tabletka oraz w soboty i niedziele po 1 tabletce Cimalgex. Zastosowałam się do tych zaleceń, efekty oczywiście są i suczka chodzi/biega tak, jakby była zupełnie zdrowa, rzadko bardzo delikatnie utyka. Od pewnego czasu zauważyłam, że zdarzają się jej wymioty, nie codziennie ale co pewien czas i zaczęła też skubać często trawę, dodam, że oczywiście jest regularnie odrobaczana. I w związku z tym zastanawiam się czy może to być skutkiem stosowania tych leków?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 września 2017, 11:41

Jak najbardziej może to być skutek ubocznego działania leku. Przy tak długotrwałym stosowaniu leku regularnie wykonywałem kontrolę pracy nerek, wątroby i wykluczenia choroby wrzodowej.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

20 maja 2022, 10:33

Witaj!
Wszelkie sprawy zdrowotne powinny być analizowane i omawiane z lekarzem weterynarii. Wszystko po to, aby dobrać właściwe leki i ich dawkę dla potrzeb Twojego podopiecznego. Jeśli masz jakieś wątpliwości czy pytania warto wrócić do gabinetu jeszcze raz.
Pamiętaj jednak, że taka wizyta może wywołać dodatkowy stres u Twojego zwierzaka. Zajrzyj na naszego bloga i sprawdź, jak możesz skutecznie sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

30 czerwca 2022, 13:38

Witaj,
jeśli zastanawiasz się nad jakimś lekiem, nie wiesz czy możesz go podać swojemu podopiecznemu - najlepiej udaj się do weterynarza. Dzięki temu zyskasz kompleksową pomoc w zakresie doboru właściwego leku.
Musisz jednak wiedzieć, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 98 gości