Problemy po operacji, implant więzadła krzyżowego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

marlenaafra

31 grudnia 2014, 10:51

Moja sunia jest po rekonstrukcji wiezadła medodą "over the top". Minęły 4 tyg od zabiegu a pies kuleje i boi sie jakby na niej stawac... czy to normalne, czy to jeszcze za wczesnie? jak długo to jeszcze potrwa? od 7 stycznia rehabilitacja
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 stycznia 2015, 00:17

niestety po tej metodzie my uzyskujemy całkowity powrót do pełnej funkcji stawu 8-15 tygodni średnio czasami 4-5 miesięcy. Metoda tania , ale są lepsze niestety droższe.
marlenaafra

01 stycznia 2015, 15:57

Bardzo Panu pięknie dziękuję za odpowiedz. Trochę się uspokoiłam. :) Jeżeli chodzi o metodę to wybrał ją sam wet który goldenkę operował, ufam mu bo jest jednym z lepszych wetów u nas chyba nawet w województwie. Mam nadzieje że wiedział co robi i że zrobił to dobrze. Pies był dwa tyg po operacji na kontroli, była zbadana przez lekarza, który ją operował, stwierdził że po tych dwóch tyg od operacji wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jeszcze raz bardzo Panu pięknie dziękuję! Życzę wszystkiego co najlepsze w tym Nowym roku 2015r :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 stycznia 2015, 23:40

Zdróweczka i dla Pani i dla psika w 2015 roku.
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

06 stycznia 2015, 16:16

Panie doktorze, mam jeszcze pytanie, które nie daje mi spokoju..... Jeżeli mogłabym prosić o odpowiedz.....
A mianowicie, łapka operowana była 5 tyg temu(wczoraj minęło)i nie pokoi mnie to że ta łapa jest jakby "luźna". Mam takie wrażenie że ona jest taka wiotka, jak psina idzie to lekko jakby zamiatała tą łapką.Staje na niej, próbuje chodzic na niej ale nawt w dotyku kiedy ją masuje to jest bardziej "lejąca" niż ta zdrowa. Dodatkowo jest ona jakby szczuplejsza, ale to chyba logiczne, bo chyba mięśnie są nie używane i jest ich mały zanik. Jutro rehabilitacja, laser i masaż leczniczy. I jeszcze jedno: czy uważa Pan ze ta metoda operacji jest mało skuteczna? Jak sprawdzić ze operacja sie udała? Rtg? Kiedy najlepiej?? Wet stwierdził ze teraz jest za wcześnie na rtg, że było by widać tylko jakąś białą plamę nic więcej bo jest za wcześnie... CZy ma rację?? Przepraszam za upierdliwość ale proszę mnie zrozumieć.
Pozdrawiam
Harold
Posty:15
Rejestracja:06 stycznia 2015, 20:23

07 stycznia 2015, 22:49

przeczytaj mój post o rzepce-kulawizna
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

11 stycznia 2015, 14:48

Harold,czytałam i śledzę cały czas Twój post. Jest mi przykro ze Twoja psinka tak cierpi al miejmy nadzieje że będzie dobrze. Ja też bardzo martwię się o Afrę moją. Niby jest wszystko coraz lepiej ale martwi mnie np to że po leżeniu-dłuższym bądź krótszym pies mocniej kuleje. Na spacerze(krótkim)jest w miarę ładnie. Kuleje ale nieznacznie. Jestem chyba mało cierpliwa i chciałabym już żeby pies śmigał jak zawsze. Boje się że ta operacja może się nie udała???? Wet dwa tyg po zabiegu mówił do męża że jest wszystko ok, a kiedy mąż zapytał o rtg kontrolnego, wet stwierdził że za wcześnie jest i na zdjęciu wyszłaby jedna, biała plama. Tą łapkę ma widocznie chudszą i taka jakąś jakby była bezwładna , taka byle jaka. Ach juz nie wiem co myśleć. Chociaż dr. Jarek pisał wyżej że po takim zabiegu psy dochodzą do siebie w czasie 8-15 tygodni więc może nie warto ta panika u mnie ....???? :roll: Byliśmy z Afra na rehabilitacji i tylko jedyny raz, więcej tam nas nie zobaczą. Po prostu porażka. Rehabilitacja w budynku w piwnicy gdzie trzeba zejść schodami w dół jakieś 30 stopni. Jak ma zejść chory , po operacji duży pies???? Pani była oburzona jak delikatnie jej o tym powiedziałam. Znieśliśmy psinę na dół , ale ona była tak zestresowana że nie było mowy o jakimkolwiek laserze a o masażu w ogóle. Stwierdziliśmy ze nie będziemy jeździć i psa męczyć. W domu ją mąż masuje(pani reh. pokazała mniej więcej jak robić)Zobaczymy jak będzie za jakiś czas. Jeżeli będzie mnie dalej ta kulawizna martwić to pojadę do weta. Mam filmik nagrany ale nie mogę przerzucić go na kompa.
Harold
Posty:15
Rejestracja:06 stycznia 2015, 20:23

11 stycznia 2015, 19:51

Być może Twój pies ma stan zapalny.Chudą nogą się nie przejmuj.Mój pies ma takie zaniki mięśni,że nogi na zdjęciu wyglądały jak od innych psów.Teraz z każdym dniem noga lepiej wygląda.Mój pies miał operację 6 listopada a od tego czasu trzy razy zdjęcie kontrolne i badanie płynu z kolana.Jeśli Cię niepokoi ta noga jedź do lekarza.
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

11 stycznia 2015, 20:47

Stan zapalny chyba nie bo nóżka jest zimna, nie opuchnięta, bez jakichkolwiek wycieków, rana nie widoczna, jest czysto sucho. Pojadę do weta ale jeszcze może trochę poczekam, sama nie wiem co robić. Mąż krzyczy ze za szybko chciałbym żeby było ok. :lol: Dziękuję bardzo że odpisałaś :) Z daleka jesteś? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 stycznia 2015, 00:22

no niestety trzeba regularnie kontrolować taką łapę. Czy zwierzę w ogóle stara się choć trochę obciążać łapę?
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

12 stycznia 2015, 19:12

Dziękuje Panie doktorze. Pies obciąża ta łapkę ale właśnie najgorzej jest jak wstaje po leżeniu, na spacerach dosyć ładnie to robi. Mam nagrany film ale nie wiem jak go umieścić, popróbuje trochę i zobaczymy- może sie uda.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9a ... 63676.html
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

12 stycznia 2015, 19:21

udało sie wkleic zdjęcie, jest troche na opak ale zrobiłam jej jak siedzi, bo wydaje mi się ze też ma jakoś tą łapę dziwnie..... :(
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

12 stycznia 2015, 19:41

Nie mogę znaleźć zdjęcia jest jakiś fotosik ale zdjęcia Twojego psiaka brak, niestety.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 stycznia 2015, 00:48

no niestety mi też się nie otwiera
marlenaafra
Posty:6
Rejestracja:06 stycznia 2015, 16:03

13 stycznia 2015, 10:04

Panie Doktorze, czy mogę przesłac Panu fotki i filmik na maila????Bardzo bym chciała żeby Pan spojrzał na ten film i foto...... Takie super komentarze na Pana temat słyszeliśmy.... :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 106 gości