Wypadanie sierści wokół oczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

28 stycznia 2015, 13:16

Jarek pisze:Czy pies nie wyciera tych oczu łapkami ? Czy ty wybierając te trzesz wacikiem czy tylko przykladasz delikatnie ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karmiona jest tzw.mielonym (mrożonym) barfem(najczęściej łosoś,kaczka,baranina,bez wypełniaczy,konserwantów i barwników),mieszkamy w Holandii,tutaj jest to popularna forma żywienia,dodam,że wcale nie tania(5€ za 1kg).

Zainteresowało mnie to zdanie , może dlatego ,że osobiście sceptycznie podchodzę do takiego rodzaju kupnych ,gotowych ,
mielonych-tym bardziej mrożonych mieszanek . W Polsce na pewno nie kupilabym takiego specjału dla psa ,ale w Holandii
być może solidniej taka karma jest przygotowywana .Możesz coś więcej napisać na ten temat ? Pytam ponieważ sposób karmienia ma duży wpływ na zmiany skórne i popularne dzisiaj "alergie " u psów.
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

29 stycznia 2015, 12:49

W Holandii większość hodowców karmi swoje psy takim właśnie jedzeniem.Mięso pochodzi z biologicznej hodowli ,a na opakowaniu można sprawdzić skład procentowy,od zawsze karmię swoje psy takim właśnie jedzeniem,być może jeden ze składników wywołuje reakcję alergiczną,tego nie wiem.Narazie przestawiłam małą na karmę hypoalergiczną,potem zobaczymy.
Być może jest to reakcja na proszek do prania?Zamówiła właśnie proszek eko.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

29 stycznia 2015, 14:42

Rozumiem , ale nawet biologiczna hodowla jakoś do mnie nie przemawia . Bo tak na prawdę nie wiem co mielą , jak mielą i
ile czasu produkt jest zamrożony .A napisać można wszystko -podobnie jak z suchymi karmami . Osobiście wierzę w to co
sama wrzucam do własnego garnka i gotuję : mięso , warzywa , jaja ,płatki owsiane lub brązowy ryż czy dla odmiany kaszę gryczaną . ale oczywiście decyzja należy do Ciebie .
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

29 stycznia 2015, 21:49

Dokładnie,każdy ma prawo do wybrania jak najlepszej diety dla swojego psa,ja wybrałam mrożone mielone mięso z najwyższej półki jeśli chodzi o holenderski rynek,bo uważam,że mrożone mięso nie traci tak dużo ze swoich wartości odżywczych,jak np.gotowane i nie muszę go suplementować,bo zawiera naturalne minerały i witaminy(z mielonych kości i chrząstek).Ale wiadomo,lepiej byłoby karmić prawdziwym barfem,niestety nie mam dostępu do świeżego mięsa.Nie wiem jak jest w Polsce,ale tutejsi weterynarze zalecają dietę z jak najniższą zawartością węglowodanów,moje psy innej karmy nie znają i jak do tej pory żaden z moich psów nie miał problemów skórnych wynikających z takiej diety,dlatego tak do końca nie jestem pewna czy to alergia pokarmowa czy kontaktowa,bo nie ma typowych objawów jak świąd,wymioty,czy biegunka,spróbujemy wyeliminować wszystkie czynniki.Co prawda miała dwie czerwone plamki na brzuszku,ale smaruję olejkiem i widzę znaczą poprawę.
Wiemy już,że mała nie ma robali,giardii,dzisiaj dostałam telefon od weta i wyniki są już do odebrania.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie,odezwę się za jakiś czas,mam nadzieję,że za kilka tygodni włoski ładnie odrosną :wink:
Pozdrawiam!
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

02 lutego 2015, 08:11

Odezwij się, bo jeżeli wszystko zostało wykluczone to pozostaje uczulenie. A objawem są m, in, "okulary atopika" :) czyli wyłysienia wokół oczu.
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

14 lutego 2015, 11:34

Na dzień dzisiejszy żadnej poprawy nie widzę, ale nie jest też gorzej,robię zdjęcia co kilka dni dla porównania. W zeszłym tygodniu byliśmy u dwóch wetow,którzy stwierdzili entropium,wczoraj dla pewności pojechaliśmy do jednego z najlepszych okulistów w Holandii,po wnikliwym badaniu wykluczył wszystkie choroby oczu i skierował nas do dermatologa.Powiedział, że na pierwszy rzut oka wygląda to na nużyce,zwłaszcza ze mala miała wcześniej giardie.Należy powtórzyć zeskrobinę, bo często wykonywana jest w nieprawidłowy sposób (?) Może to tez byc alergia pokarmowa...
Mam teraz do Was pytanie.Czy powinnam odwiedzic dermatologa (wydać ok.400€ na testy,zeskrobiny),czy kupić Advocate i zakroplać w trzech seriach co dwa tygodnie, przy czym pozostać na karmie hypoalergicznej i poczekać na rezultaty?
Pozdrawiam serdecznie!
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

14 lutego 2015, 23:24

Zdecydowaliśmy się jednak na wizytę u dermatologa w poniedziałek,nie będziemy kombinować.Dam znać co wyjdzie z testów.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

15 lutego 2015, 21:12

A karmisz dalej tym mięsem czy zmieniłaś dietę (przepraszam, ale nie doczytałam). Bo jeżeli dajesz mięcho, a suplementów nie, to całkiem możliwe, że pies ma zwyczajnie brak witamin i mikroelementów...
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

16 lutego 2015, 09:43

kasik.u pisze:A karmisz dalej tym mięsem czy zmieniłaś dietę (przepraszam, ale nie doczytałam). Bo jeżeli dajesz mięcho, a suplementów nie, to całkiem możliwe, że pies ma zwyczajnie brak witamin i mikroelementów...
Od 26 stycznia karmię ją karmą Royal Canin Anallergenic.
Mam cały czas wątpliwości jeśli chodzi o tą alergię pokarmową i AZS,z tego co czytałam w necie pies przy alergiach odczuwa silny świąd,wylizuje łapki,a moja sunia prawie w ogóle się nie drapie.Proszę Pana doktora o wypowiedź w tej kwestii.
Dzwoniłam do dermatologa,ale najbliższy wolny termin ma na 24 lutego.Teraz nie wiem,czy kupić Advocate i jej zaaplikować?

Wróciłam właśnie od swojego weta,chciałam kupić Advocate,ale powiedział,ze bardziej skuteczne są kąpiele Ectodex.Ma ktoś z Was doświadczenie z amitrazą w tej postaci?
Dr House
Posty:6
Rejestracja:22 lutego 2015, 09:10

22 lutego 2015, 09:19

Takie objawy jak na zdjęciu u buldożka - okrągłe wyłysienia wokół oczu daje również leiszmanioza mylona bardzo często przez weterynarzy z nużycą. Weterynarze skrobią, skrobią i skrobią psa w poszukiwaniu nużeńca i nic nie znajdują.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

24 lutego 2015, 12:49

Ale leiszmanioza daje również szereg innych objawów... apatia, powiększone węzły chłonne.
Dla spokojności poprosiłabym lekarza o badanie w kierunku tych pasożytów.
Lucinda80
Posty:16
Rejestracja:23 stycznia 2015, 22:38

26 lutego 2015, 10:17

Dziękuję za info,zapytam weta przy okazji,choć nie sądzę żeby to było to,sunia jest wesoła, szalona,ma wilczy apetyt,a poza tym lysinki zaczynają ładnie zarastac,nie używałam tego Ectodexu(przeraziłam się opiniami w necie,zresztą mam w domu kota),wymieniłam na Advocate i albo podziałała dieta hypoalergiczna albo amitraza.Poczekam jeszcze kilka tygodni i zacznę wprowadzać dietę eliminacyjną.
Dr House
Posty:6
Rejestracja:22 lutego 2015, 09:10

28 lutego 2015, 09:46

kasik.u pisze:Ale leiszmanioza daje również szereg innych objawów... apatia, powiększone węzły chłonne.
Dla spokojności poprosiłabym lekarza o badanie w kierunku tych pasożytów.
Tak, ale leiszmanioza rozwija się bardzo długo, latami i pierwszym objawem są właśnie okrągłe wyłysienia wokół oczu, gdy pies czuje się jeszcze całkiem dobrze. Apatia, powiększenie węzłów chłonnych to w późniejszym etapie.

Lucinda80 pisze:Dziękuję za info,zapytam weta przy okazji,choć nie sądzę żeby to było to,sunia jest wesoła, szalona,ma wilczy apetyt,a poza tym lysinki zaczynają ładnie zarastac,nie używałam tego Ectodexu(przeraziłam się opiniami w necie,zresztą mam w domu kota),wymieniłam na Advocate i albo podziałała dieta hypoalergiczna albo amitraza.Poczekam jeszcze kilka tygodni i zacznę wprowadzać dietę eliminacyjną.
Jeśli wylałaś Advocate i zadziałał tak, że sierść zaczęła odrastać to znaczy, że jest to jakiś pasożyt wrażliwy na moksydektyne. Wylewaj Advocale co miesiąc przez długi okres czasu. Przy okazji zabezpieczysz psa przed większością pasożytów.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

02 września 2022, 09:26

Cześć.
Wypadanie sierści może niepokoić opiekunów. Jednak warto zdać sobie sprawę, że w przypadku wszystkich czworonogów to się zdarza. Warto dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. W tym celu koniecznie zajrzyj na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/dlaczeg ... da-siersc/
Z poradnika dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wypadanie sierści i jak możesz temu przeciwdziałać.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 49 gości