Zawyżanie dawek leków odrobaczających.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

04 października 2015, 14:35

Chciałabym aby ktoś wytłumaczył mi jak to jest z tym odrobaczaniem, bo po ostatniej wizycie u weterynarza zgupiałam.
Mój piesek ma 14 miesięcy. Jej odrobaczanie przebiegało następująco:
8 tygodni stronghold,( pażdzziernik 2014) polecany przez weterynarza ale piesek dalej miał wzdęty brzuszek i dostał pancur przez 3 dni,
po miesiącu dostał advocate (listopad 2014)
grudzień 2014 advocate,
wyjazd zagraniczny , przed przekroczeniem granicy ponownie obowiązkowe odrobaczanie (koniec grudnia) 1/3 tabletki cestal plus waga psa 3kg( lekarz stwierdził że to wystarczy bo advocate nadal działał),
luty pół tabletki drontal plus flavour dla psów do 10 kg( waga psa 4,9kg)
maj kolejny wyjazd zagraniczny i odrobaczanie psa znów cestal plus pół tabletki , waga psa 5,3kg.
sierpień odrobaczenie drontal plus pół tabletki waga psa 5,6kg.
Teraz w październiku byliśmy na szczepieniu przypominającym (Booster DHP I LEPTO2) i weterynarz powiedziła mi ,że nie stosuje odpowiednich dawek.Powinnam dawać mojej suni całą tabletkę .Tyle że jak szukałam informacji to w tabelce jak stosować lek było 1/2 tabletki dla psa o wadze 3-5kg, i cała tabletka dla psa o wadze 6-10 kg. Więc jak?
Wiem że wyższe dawki są bezpieczne , ale przy dłuższym stosowaniu (4 razy do roku) one napewno nie pozostaną bez wpływu na zdrowie psa.
Zastanawiam się czy nie odrobaczyć psa ponownie dawką 3/4 tabletki. Cała tabletka wydaje mi się za dużą dawką.
Proszę o porady.Bo dwóch weterynarzy ma inne podejście.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2015, 09:35

ja w takich wypadkach zalecam 3/4 tabl.
sue
Posty:10
Rejestracja:21 maja 2015, 15:59

12 października 2015, 19:37

I ja tez tak pomyślałam. Piesek dostał 3/4 tabletki. Po 4 godzinach zwymiotowała resztki jedzenia. Nie widziałm żadnych robaków ani w wymiocinach ani w kupce. Chyba zdecyduję się na ponowne podanie tabletki po 14 dniach.
Dziekuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 października 2015, 08:31

spokojnie można powtórzyć lub wykonać analizę kału czy występują jaja pasożytów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości