Chore serce czy grzybica płuc??? Pomocy!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Jasza
Posty:2
Rejestracja:12 maja 2010, 13:57

28 stycznia 2016, 07:45

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc, bo nie wiem już co myśleć.
Mój pies to mieszaniec, wazy 9 kilogramów, ma niewiele ponad dziewięć lat.
We wrześniu tego roku zaczął pokasływać. Wizyta u weterynarza, badanie, diagnoza – zapalenie krtani i antybiotyk.
Poprawa nastąpiła od razu. Po odstawieniu antybiotyku Keflex o ile dobrze pamiętam ( niewiele ponad tydzień) kaszel wrocił. Znowu wet – tym razem stan zapalny juz nie tylko w krtani ale i w oskrzelach – nowy antybiotyk, zapomniałam jaki i zastrzyki przeciwzapalne. Kaszel minął, antybiotyk podawalam około dwóch tygodni, byla wizyta kontrolna. Wszystko ok.
Po kilku dniach po odstawieniu lekow znowu kaszel, tym razem gorszy.
Znowu wizyta – antybiotyk Rulid i zastrzyki, ale poprawy już nie było.
I się zaczęło.
Najpierw RTG
Na pierwszym RTG "wyszło" powiekszenie serca z lewej strony i stany zapalne w okolicach płuc i oskrzeli. Reks dostał Orungal na wypadek gdyby to było zapalenie płuc spowodowane grzybicą ( po tych antybiotykowych przebojach) oraz Benacor i Furosemid na serce.
Po pierwszej dawce Orungalu ( był to trzeci dzień zażywania Benacoru) kaszel praktycznie całkowicie minął.
Po trzech tygodniach bez kaszlu – nie wiadomo na co tak zareagował, na leki sercowe, czy na Orungal, drugie badanie RTG – to powiększenie serca z lewej strony praktycznie zniknęło, stany zapalne się znacząco zmniejszyły. Badania krwi ok, tylko wątroba osłabiona po Orungalu – więc dostaje Essentiale.
Potem echo serca, żadnych zmian, żadnych guzów, serce niepowiększone, ale lekko pogrubione zastawki miedzy lewą komorą a lewym przedsionkiem.
Odstawiamy więc Orungal ( bo już dwa tygodnie, to wątroba tego nie wytrzyma) i zostawiamy Benacor i Furosemid.
I wszystko ok, kaszlu nie ma praktycznie wcale, jakieś jedno chrząknięcie w ciągu dnia, noce super, całkowicie przespane.
Teraz mija tydzień bez Orungalu ( Benacor i Furosemid dostaje) i znowu kaszle wraca, przedwczoraj trochę, wczoraj już więcej, również w nocy...:(

Nie wiem co robić.
Oczywiście idziemy do weterynarza, ale już się w tym gubię.

Co to może być?
Serce czy płuca?

Bardzo się martwię.....
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 lutego 2016, 10:29

ja osobiście wykonałbym bronchoskopie z wymazami. Dokładne lewo , prawostronne rtg i Ap. Opomiarować dokładnie serce i mamy dokładne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości