Proszę o poradę- kwawiący piesek!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mee1
Posty:2
Rejestracja:25 lutego 2016, 17:16

25 lutego 2016, 17:20

Witam!
Od ok. 3 tyg. Mam problem z pieskiem. Po pewnej nocy korytarz, gdzie śpi piesek był zalany krwią. Okazało się, że piesek krwawi z przyrodzenia. Od razu został zawieziony do weterynarza. Miał wykonane USG oraz badanie krwi. Z badania USG weterynarz stwierdził, że piesek ma zapalenie pęcherza moczowego. Z krwi wyszło, że ma obniżoną krzepliwość krwi i małą anemię. Dostał zastrzyki z Enrotronu, Cyclonamine oraz Vitaconu. Przez kolejne 4 dni kontynuowaliśmy zastrzyki z Enrotronu. Piesek niestety nadal krwawił. Po kolejnej rozmowie po kolejnych 4 dniach weterynarz dał nam zastrzyki dla pieska te które wcześniej mu podał z witaminy K i te przeciwkrwotoczne. Przeciwkrwotoczne zastrzyki były na 2 dni, a z Wit. K 4 sztuki, które dawaliśmy co 2 dni. Do tego weterynarz jeszcze dał 10 tabletek Urinovet. Po takim leczeniu była poprawa na tydzień. 3 dni po tym jak skończyły się tabletki piesek co 2-3 dni znowu krwawi. Po kolejnej konsultacji weterynarz dał pieskowi Vitacon w tabletkach i Rutinoscorbin dla uszczelnienia naczyń krwionośnych. Od tego czasu minął kolejny tydzień, a piesek nadal krwawi. Weterynarz powiedział, że nie wie czy leczenie potrwa jeszcze tydzień czy miesiąc. Mam wrażenie, że sam nie wie co się dzieje z pieskiem. Piesek krwawi naprawdę mocno. Czy podawanie jedynie witamin może pomóc mojemu psu? Piesek ma 6 lat. Wydaje się być słaby po takim krwawieniu, ale następnego dnia jest już żywy, chce się bawić. Proszę o poradę weterynaryjną , ponieważ bardzo martwię się o mojego pieska.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

27 lutego 2016, 18:59

Wydaje mi się, że musisz zrobić psu porządne badania krwi, nie tylko zwykłą morfologię - musisz dowiedzieć się co się dzieje z płytkami, dlaczego krew nie krzepnie. Jeżeli steryd był podawany tylko 4 dni to za krótko, aby zadziałał, a wet podał go na pewno po to, żeby podnieść poziom płytek. Zdiagnozuj psa, bo przy chorobach krwi, pies może się bawić i dobrze czuć...
A nie pisałaś czy miał badanie moczu, a to też ważne, konkretne i tanie badanie, które najwięcej Ci powie o stanie pęcherza psiaka ;)
agruska
Posty:2
Rejestracja:27 lutego 2016, 23:33

27 lutego 2016, 23:45

Może warto zmienić weterynarza lub po prostu skonsultować się z innym. Ja jakość jednemu bym do końca nie wierzyła. Idź może na xxxxxxxxxxx. Miała praktyki za granicą, więc jest szansa, że spotkała się już z takim problemem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 lutego 2016, 10:22

agruska a co ma za znaczenie praktyka za granicą ? Pilnie wykonaj dokładne usg nerek, pęcherza a zwłaszcza prostaty , bo jest duża szansa , że to z niej pochodzi krwawienie, pilnie wykonaj analizę moczu . Cała ta diagnostyka w dobrej lecznicy zajmie 1 godzinę i można postawić rozpoznanie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości