Czarne plamy w uszach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Patrycka
Posty:2
Rejestracja:26 sierpnia 2016, 21:35

26 sierpnia 2016, 21:54

Witam!
Zanim wybiorę się do weterynarza we Francji, gdzie chwilowo przebywamy i znowu zostawię fortunę, chciałabym zapytać, czy w ogóle jest powód by do niego iść.
Leczyłam mojemu jamnikowi -w Polsce- grzyba na końcówkach uszu (ponoć bardzo popularna choroba u niskopodłogowców). Grzyba na końcówkach już nie ma, natomiast niepokoją mnie czarne plamy wewnątrz (nie wiem jak długo tam są).
Co jest ważne w tej sprawie, pies jest po operacji kręgosłupa, tylne łapki nie są w pełni sprawne, w związku z czym pies nie może się podrapać. Swędzi go coś ciągle, bo gnie się w pół, a wtedy ja "na czuja" go wszędzie drapie. Mam wrażenie, że podczas drapania dokładnie w miejscu czarnych plam w uszach, pies dostaje ekstazy i wręcz kładzie się z rozkoszy.
Czy ktoś ma pomysł co to może być? Załączam zdjęcie.

Obrazek

Co do weta we Francji, to jak poszłam do niego z dziwnymi dusznościami, to zapłaciliśmy 75€ za leczenie powiększonych węzłów chłonnych (które notabene się nie zmniejszyły, bo jak powiedziała później Nasza wetka w Polsce- taki jego urok).
Toteż powstrzymuje się chwilowo przed pójściem ponownie, proszę mnie zrozumieć.

Dziękujemy z góry za pomoc i pozdrawiamy
Patrycja i Zeus
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 września 2016, 09:06

są to fizjologiczne zmiany pigmentowe.
grenett
Posty:1
Rejestracja:16 września 2016, 12:39

16 września 2016, 12:58

mój pies miał to samo i tak, to sa te zmiany pigmentowe, nie ma się czym przejmować na szczęście :)



______________
[
Patrycka
Posty:2
Rejestracja:26 sierpnia 2016, 21:35

19 września 2016, 09:20

Dziekuje za odpowiedzi ;) niebawem musimy sie szczepic, wiec od razu sprawdzimy uszy, bo az niemozliwe, zeby go tak swedzialy i uniemozliwialy spacery ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości