biegunka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

lila201
Posty:3
Rejestracja:30 września 2016, 12:45

30 września 2016, 12:46

Witam jak sobie radzić z biegunką(lub częstym rozwolnieniem) u psów?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

02 października 2016, 07:01

Nie można odpowiedzieć jednym zdaniem na zadane przez Ciebie pytanie.

W jakim wieku jest pies, jakiej rasy, co dostaje do jedzenia. Jak często występuje biegunka - o ile to jest biegunka, luźny kał to zupełnie co innego. Czy psiak miał badany kał w kierunku pasożytów, a może jest odrobaczany regularnie.
Utrzymuje wagę, może chudnie. Jak wygląda owa kupa ,kolor, konsystencja czy zawiera krew, śluz to wszystko to ważne informacje.
Pies miał wykonane badania krwi, morfologia z rozmazem i biochemia na początek :?:

To może być alergia, nietolerancja pokarmowa, zarobaczenie, kiepskie funkcjonowanie trzustki, problemy z wątrobą. Po kolei należy zdiagnozować, dobrać odpowiednią dietę, leczenie o ile będzie potrzebne, mogą to być tylko błędy żywieniowe.

Przydałoby się więcej danych z życia i funkcjonowania psa.
kora384
Posty:1
Rejestracja:03 października 2016, 07:35

03 października 2016, 10:06

najlepiej udać się z tym przypadkiem do weterynarza
lila201
Posty:3
Rejestracja:30 września 2016, 12:45

03 października 2016, 10:25

10 letni owczarek niemiecki, do jedzonka dostaje ryż z warzywami i mięsem + do tego od czasu do czasu karma.Tabletki na odrobaczenie dostal 3tyg temu. Pies jest cały czas na diecie z tego względu, że nie dawno musiał przejść operację amputacji tylnej łapy, dieta wskazana bo miał nadwagę. Półtora tyg temu raptem zmiana temperatury spowodowała( z ciepłego na zimne), że pies przestał chodzić dostawał rano i wieczorem tramal 50mg. W zeszły czwartek odstawiłam mu go bo zrobiło się ciepło i zaczął już normalnie funkcjonować, przy czym nie załatwiał się jak powinien bo wszędzie na podwórku była wodnista kupa. Byłam już u weterynarza dostałam dla niego tabl ziołowe na 5 dni i widać poprawę. Zobaczymy co będzie dalej
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 października 2016, 12:34

lila201

rewolucje mogło spowodować podawanie tramalu to silny lek, do niego zawsze podaje się lek osłaniający żołądek.

W tym wieku u On-ka rasa predysponowana mogą się pojawić niedomagania trzustki, jak sytuacja się powtórzy trzeba wykonać badania trzustki. Jakie ziołowe leki pies dostaje z ciekawości pytam.
Dieta dobra :) tylko nie za dużo ryżu bo tuczy a piesio na trzech łapkach powinien trzymać wagę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 października 2016, 17:11

można w takich wypadkach dawać różne środki homeopatyczne ale.... każde leczenie przeciwbólowe, przeciwreumatoidalne niesie ze sobą ryzyko biegunek. Należałoby spróbować dojść ich przyczyny. Dlaczego miał amputowaną łapę?
lila201
Posty:3
Rejestracja:30 września 2016, 12:45

18 lipca 2017, 20:41

Witam, przepraszam że po takim czasie odpowiadam.. ale sporo się ostatnio wydarzyło pies miał w kwietniu w tamtym roku operację z powodu wykrycia raka kości. Cały rok był jeszcze z nami a w maju tego roku jego stan znacznie zaczął się pogarszać. Przerzuty na przednie łapy a dodatkowo problemy z sercem, więc cały czas na tabletkach na serce i na przeciwbólowych. Choroba postępowała bardzo szybko zaczął wymiotować, miał paraliż na tylną łapę i krwawił z prącia. Praktycznie cały czas leżał...wodę miał podawaną w strzykawce. Ciężko mi było samej podjąć decyzję o uśpieniu, więc gdy tylko rodzice przyjechali to pożegnali się z nim. A następnego dnia rano przyjechał weterynarz. Bardzo mi go brakuję.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości