chora trzustka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mme
Posty:159
Rejestracja:31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja:kraków

28 czerwca 2012, 18:41

kimika pisze:Witam
Mój piez też ma zdiagnozowaną niewydolnośc i od dziś ma jadac gotowaną rybę z ziemniakami :shock: i warzywami + amylan . Kiedyś gdzieś słyszałam że psy nie trawią ziemniaków, co Wy na to?
Podobno jednak trawią ziemniaki :wink: było już na forum i pamiętam, że nawet dr Jarek potwierdził, że można dawać psu ziemniaki. Sama swoja sunię karmiłam przez kilka dni kiedy miała objawy encephalopatii wątrobowej. Ziemniaki muszą być dobrze ugotowane i dokładnie rozgniecione. ja dodawałam odrobine masła ale przy trzustce to chyba niewskazane? No i były to stare ziemniaki, bo gdzieś przeczytałam, że w młodych jest coś szkodliwego (ale mogę się mylić)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

28 czerwca 2012, 19:28

dziś widziałam w lecznicy przysmaki trovetu dla psów na dietach. Opakowanie kosztuje 28 zł, ale może dla urozmaicenia diety ;)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

28 czerwca 2012, 21:00

mme pisze:
kimika pisze:Witam
Mój piez też ma zdiagnozowaną niewydolnośc i od dziś ma jadac gotowaną rybę z ziemniakami :shock: i warzywami + amylan . Kiedyś gdzieś słyszałam że psy nie trawią ziemniaków, co Wy na to?
Podobno jednak trawią ziemniaki :wink: było już na forum i pamiętam, że nawet dr Jarek potwierdził, że można dawać psu ziemniaki. Sama swoja sunię karmiłam przez kilka dni kiedy miała objawy encephalopatii wątrobowej. Ziemniaki muszą być dobrze ugotowane i dokładnie rozgniecione. ja dodawałam odrobine masła ale przy trzustce to chyba niewskazane? No i były to stare ziemniaki, bo gdzieś przeczytałam, że w młodych jest coś szkodliwego (ale mogę się mylić)
To cos to solanina. Występuje też w ziemniakach niedojrzałych.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 czerwca 2012, 13:50

psy niewiele mają z ziemniaków , ale stosuje się je jako wypełniacz.
dorca23
Posty:5
Rejestracja:31 stycznia 2017, 17:07
Lokalizacja:zielona góra

03 lutego 2017, 18:52

a czy mozna do jedzenia dodawac mala łyzeczke oleju z ostropestu ??
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

03 lutego 2017, 19:40

Pewnie że można
Gość

22 lutego 2017, 15:08

[quote="Jarek"]Są preparaty takie same choć ja osobiście stosuję Kreon i bardzo mu ufam Coś do tego kreonu trzeba dodać aby jak najszybciej zakończyć biegunke. Jak się uspokoi biegunkę i postawi prawidłową diagnozę zwierzę zacznie przybierać na wadze.[/quote]

Dzień dobry, Przeczytałam stary wątek, moja sunia miała podobnie bardzo złe wyniki lipazy we krwi, powyżej 400 w stosunku do normy 120, po 2 tygodniach poziom spadł do 150, a lipaza swoista była na poziomie 130 (norma 200). Podaję kreon przed każdym posiłkiem (gotowany filet z kurczaka i ryż). Jednocześnie jest leczona prze panią kardiolog - niedomykalność zastawek - furosemidem i digoxinem.
Mimo diety i kreonu co tydzień-dwa mamy problem z bólem brzuszka, kupkę ze śluzem, bardzo szybkie oddechy z bólu(powyżej 40). Dzisiaj trochę pomogła Nospa...
Mam pytanie do Pana doktora: czy podanie Nifuroksazydu (dzisiaj przelewa się w brzuchu, boli i bardzo szybkie oddechy) jest bezpieczne czy powinnam zrobić jakieś inne badania? Dzisiaj zawiozłam do badania kał i jest 100% wydajności trypsyny. Czy może furosemid odwadniając obciąża trzustkę?
Dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 56 gości