Gula na szyi ...

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 stycznia 2008, 21:16

wszelkiego rodzaju takie zmiany o jakich piszecie powinny być w miarę pilnie konsultuwane. Nie powinno się z nimi zwlekać i kombinować. Co to torbieli slinianek zoperowałem już kilkadziesiąt przypadków i NIGDY nie maiłem koplikacji neurologicznych a czasami aputowałem całe przyusznice - więc zabieg bardzo rozległy.
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

19 stycznia 2008, 20:28

Więc sprawa u nas ma się następująco, gule się zmniejszają po tym jak wet zapodał w nie zastrzyki, niestety nie mogę się doczytać nazwy. Nadal też smarujemy maścią 2 razy dziewnnie. Guli na boku juz prawie nie wyczuwam, za tą drugą jeszcze tak. Przy zastrzuku w nią pies strasznie się zirytował, podczas gdy wcześniejszego wcale nie poczuł. Czy to możliwe, że mogą to być "dwie różne" gule (różnego pochodzenia). W przyszłym tyg idziemy na kontrolę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 stycznia 2008, 21:43

przez internet ciężko rozstrzygać czy to dwie różne zmiany.
reniulka

09 stycznia 2017, 20:07

Witam .
Tydzień temu wyczułam u psa kulkę po prawej stronie podgardla . Od razu poszliśmy do weterynarza . Pani doktor zmierzyła temperaturę- 39.2 C , zbadała manualnie kulkę ( mordka również była opuchnięta aż pod oko ) apetyt był normalny ,zachowanie psa też nie było apatyczne, dostał steryd ,antybiotyk i jakiś lek przeciwzapalny ( iniekcja) . Po dwóch dniach pojechaliśmy do kontroli . Kulka zmniejszyła się ,ale nie zniknęła .Temperatura była w górnej granicy normy. Weterynarka podała mu ten sam zestaw leków i zaleciła kontrolę znowu za dwa dni. W samochodzie pies wymiotował dwa razy ( choroba lokomocyjna ) w domu pił wodę i wymiotował jeszcze cztery razy . W tej chwili apetytu nie ma w ogóle i ewidentnie widać ,że jest apatyczny i osłabiony :( Pies ma 10 lat ( kundelek ) średniej wielkości ,waga 13 kg do dzisiaj do zastrzyków apatyt normalny . Czyżby zastrzyki spowodowały taką zmianę stanu zdrowia ????
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

11 stycznia 2017, 08:46

Oprócz leków jakie pies dostał , należy rozszerzyć diagnostykę ( Rtg , Usg , badania krwi , psa "spacyfikować "i zajrzeć , zbadać dokładnie paszczę ) bo to leczenie to tylko objawowe ,a dalej nie wiecie co to za zmiana , guz , torbiel ? Trzeba to zdiagnozować a potem leczyć .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 stycznia 2017, 09:25

To co pisze Agis. Dokładne badania psa, sprawdzenie stanu uzębienia, pobranie biopsji ze zmiany. To doprowadzi do ustalenia przyczyny. Nie musi być to nic poważnego. Czasami takie objawy dają schorzenia ślinianki. Ale bez rozszerzonych badań I przyłożenie się do diagnostyki niestety będziecie krążyć w kółko.
Sylwia457
Posty:2
Rejestracja:19 lutego 2017, 19:04

19 lutego 2017, 19:21

Pomyliłam posty.Przepraszam.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 08:46 przez Sylwia457, łącznie zmieniany 1 raz.
Sylwia457
Posty:2
Rejestracja:19 lutego 2017, 19:04

19 lutego 2017, 19:23

Pomyliłam posty.Przepraszam.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

17 marca 2022, 19:27

Witaj!
Jeśli u Twojego psa pojawiają się jakieś niepokojące objawy koniecznie udaj się z nim do lekarza weterynarii.
Natomiast jeśli obawiasz się, że taka wizyta może wywołać u psa dodatkowy stres, zadbaj o jego samopoczucie. Zajrzyj na naszego bloga. https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/ Z tekstu dowiesz się, co zrobić, aby ulżyć i ułatwić pieskowi pobyt w klinice weterynaryjnej.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości