Panie Doktorze Ratunku !!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Barbara i Perełka
Posty:2
Rejestracja:20 lutego 2017, 09:09

20 lutego 2017, 10:14

Witam Pana serdecznie i prosze o pomoc.Perełka waga 4 kilo zaczęła kaszleć , po wypiciu wody i w nocy, lekarz podał jej jakieś zastrzyki do domu CLAVUBACTIN i RHEUMOCAM, było duzo lepiej ale lekki kaszel został.Po prześwietleniu okazało się że ma powiększone serce, które uciska krtań i stąd ten kaszel.Dostała THEOVENT 100, pół tabletki 2 razy dziennie.Cały czas lekko pokasływała , ale Pani Doktor powiedziała że tak będzie , że więcej nie mozna jej pomóc.Po pół roku w styczniu stan sie zostrzył.Dostała zastrzykyki po których wymiotowała pianą 5 razy.Weterynarz stwierdził że to przez kaszel.Do domu dostała ENROXIL FLAVOUR 50 1 tabletkę przy wadze 4 kilo.Przestała jeść, wymiotowała, trzeciego dnia zaczęła pić wodę,karmiłam ją na siłe strzykawką. Po odstawieniu tabletek przestała wymiotować , zaczęła jeść.Plusem tego wszystkiego- przestała kaszleć.Teraz kaszel nasil sie znowu , dostała LOTENSIN pół tabletki rano po którym zaczęła sie bardzo dusić i była bardzo pobudzona.odstawione natychmiast.Obecnie jest na ENCORTON 5 mg, pół tabletki rano i THEOVENT 2 razy dziennie pół tabletki.Dalej się dusi .Mąż wini mnie bo podałam jej połówkę mieszczęsnej lotensin.Widzę że Pani Weterynarz nie bardzo wie co dalej robić.Zarzuciła mi że może podaję źle leki albo wymyśłam cuda .Perełka jest pieskiem z ulicy ,ktoś wyrzucił chorą, z ropomaciczem i guzem listwy.Daliśmy ją zoperować i 6 lat cieszyliśmy sie jej zdrowiem , teraz rozpacz.Co Pan sądzi o jej leczeniu, może jakaś podpowiedź.Kaszel jest duszący, rzuca całym ciałkiem i jakby chciała coś wyrzucić z przewodów oddechowych.Może powinna dostac antybiotyk do encortonu???.Mieszkamy w małej miejscowości do lekarza jeździmy do Ostrołęki 40 km, często telefonicznie kontaktuję się z Panią weterynarz. Nie wytrzymujemy już, załamuję sie nerwowo i zaczynam wpadac w depresję .Dziękuję , czekam na Pana pomoc.Pozdrawiam.Barbara
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 lutego 2017, 08:13

na piszę co trzeba w takim wypadku zrobić , a Ty odhacz co było zrobione i dorób pozostałe rzeczy:

1. bardzo dokładne zbadanie i osłuchanie psa.
2. rtg klatki piersiowej boczna i strzałkowe.
3. Przy ewidentnej zmianie obrysu serca EKG.
4. echo serca
5. postawienie szczegółowej diagnozy
6.zaleczenie leczenia.
7. korekta leczenia po wstępnym okresie działania leków
8. Nie zaszkodziłoby badanie krwi a na pewno konieczne przy zmianie obrazu płuc.
Barbara i Perełka
Posty:2
Rejestracja:20 lutego 2017, 09:09

22 lutego 2017, 23:05

Pięknie dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.Mam do wykonania poz 3 ,4 .Moja lekarka nie posiada urządzeń do tych badań, muszę poszukać w innej przychodni.Badanie krwi robione, piękne wyniki jak u młodego psa a sunia ma około 13 lat, może więcej.Na dzień dzisiejszy kryzys minął, jednak encorton poskutkował.Dużo dobrego Panie Doktorze, serdecznie pozdrawiam.Barbara z Perełką.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości