co mam robić? Prosze o pomoc

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Zoli

26 lutego 2017, 10:48

Witam, znalazłam te forum i chciałabym sie poradzić. Moja suczka ma już 11 lat jest to mieszaniec obecnie wzy 23 kg. w Wieku 6 lat zaczeła sie kulawizna nóg tylnich , lekarze stwierdzili zwyrodnienia stawu kolanowych z powodu zerwanych więzadeł krzyżowych były wtedy zrobione RTG miała przeprowadzony zabieg operacyjny na jedną łapę tylnią met TTA. Jakoś od pół roku jest coraz gożej wzeszłym roku chciałam przeprowadzić jej przeszczep komórek maciezystych zrobiliśmy wyniki krwi okazało sie ze ma niedoczynność tarczycy (podajemy już leki), miała złe wyniki wątrobowe i nerkowe (na to tez dostawała leki) i nie zdecydowałam sie na zabieg. w tej chwili sunia ma problemy z chodzeniem ma cały czas przeprost tylnich łap przez co obciąża przód i juz te łapki nawet przednie są lekko zdeformowane z tylnimi jest tak ze zachowuje sie tak jakby miała bezwład tych łap ciagnie je czasami i tak lekko podnosi jakby nad nimi nie panowała ma problem z wchodzeniem po schodach zakupiłam juz specjalne szelki do pomocy ale i tak jest ciezko. Podaje jej ArtthroMax w syropie choć nie zabardzo jej to smakuje i nie chcetnie jeść pokaru dodam ze jest na suchej karmie (ze wzgledu na nerki jest na low fat rolyal canin bez syropu chetnie go je). Nie wiem co mam jej podawac aby troche jej ulżyć ? Ona nie piszczy ale wiem że napewno jej ciężko czy jest jakiś inny preparat może ArthroVet collagen jej podawać z tabletkami ArthroVet comleks na większe wzmocnienie czy jednak zdecydowac sie na te komórki ? proszę o jakąś rade.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2017, 09:20

podejrzewam , że Twoje zwierzę ma poważne problemy z kręgosłupem. NAleży wykonać dokładną diagnostykę określić przyczynę i dokładnie dobrać leczenie. Artroflex przy tak poważnych problemach jest leczeniem wspomagającym a nie lekiem głównym. To nie preparat cud. Trzeba dokładnie dobrać i ułożyć terapię tego psa, ale pierwsze należy umiejscowić problem. Zacząć fizykoterapię i farmakoterapie dostosowaną do kłopotów narządowych. Same biopreparaty nie postawią psa na nogi.
beatka921
Posty:2
Rejestracja:26 lutego 2017, 10:30

27 lutego 2017, 13:14

Witam doktorze, czy taką dokłądną diagnostykę okreslić może weterynarz czy to musi byc chirurg weterynari niestety u mnie w miescie nie ma weterynarza który ma sprzet do rtg i musze szukać gdzies dalej najbliższe większe miasto to Szczecin. Czy może kogoś doktor polecić ? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2017, 13:29

lekarz , który zajmuje się ortopedią u psów lub radiolog.
beatka921
Posty:2
Rejestracja:26 lutego 2017, 10:30

27 lutego 2017, 14:31

Dziekuje Doktorze, czy Pan Doktor lub ktoś z forumowiczów zna dobrego chirurga radiologa w Szczecinie. Mam do Szczecina 100 km i niestety nie znam tam lekarzy do kogo jechac. Dziekuję za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 marca 2017, 08:19

poszło na pw
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości