Dziwne drżenie u Yorka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

martinani
Posty:3
Rejestracja:09 lipca 2016, 18:23

03 marca 2017, 10:30

Witam,
Mam problem z moją roczną suczką Yorka. Od kilku dni zaobserwowałam nietypowe objawy. Sunia siedząc lub leżąc zaczyna się trząść, jak gdyby drżeć na całym ciele. Początkowo myślałam, że przyczyną tego może być po prostu to, że jest jej zimno (byliśmy ostatnio u fryzjera i jest obcięta bardzo krótko) ale nawet po przykryciu potrafi "drżeć". Dodam, że jak tylko zaczyna się bawić drżenia nie widać. Jedynie co jakiś czas w okresie spoczynku, podczas siedzenia lub leżenia.
Nie chciałabym od razu prowadzić pieska do weterynarza ponieważ strasznie tego nie lubi, boi się i po każdej wizycie u lekarza ciężko ją uspokoić.
Dodatkowymi nietypowymi objawami, które występowały już wcześniej ale nie myślałam, że to może być istotne, jest unoszenie lewej tylnej łapki podczas spacerów (kiedy biegnie wszystkie 4 łapki stykają się z ziemią, natomiast kiedy idzie ciągle podnosi tylną łapkę). Dość charakterystyczne jest również częste "wytrząsanie" się, jak często robią pieski po kąpieli (ona to robi kilka bądź kilkanaście razy na dzień) oraz bardzo częste oblizywanie się i mlaskanie (zwłaszcza w nocy i po spaniu).
Dodam, że sunia jest strasznym niejadkiem i są dni, że prawie nic nie zjada. Tym też się martwię, bo bywają dni, gdzie psinka żyje na 1/4 saszetki 100g i nie jestem w stanie namówić jej na zjedzenie więcej.
Poza tym sunia jest bardzo radosna i wesoła, chętnie się bawi, może więcej śpi niż kiedyś (zwłaszcza odkąd zaobserwowałam drżenia).
Co może być przyczyna takich objawów?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 marca 2017, 10:58

takie trzęsienie nie musi być objawem chorobowym. Wszystkie pieski małe i miniaturowe mogą mieć takie objawy drżenia. Sam mam małego kundelka i to co opisujesz obserwuję umie codziennie. Dodatkowo przyczyną takich drżeń może być niedawna wizyta u fryzjera i zubożenie jej okrywy włosowej. Zdecydowanie przyczyną częstszego otrzepywania się jest właśnie wizyta u fryzjera. Zaś co do tylnej łapki musi obejrzeć to lekarz. Rasa ta jest predysponowana do częstych kłopotów związanych z rzepkami. Należy wykluczyć te kłopoty u twojego psa. Pod kątem zlizywania i oblizywania , mlaskania musi któś obejrzeć dokładnie pyszczek psa. U Yorków także często występuję problem wymiany zębów. Niewykluczone że masz zęby nadliczbowe w pysku psa co predysponuje do chorób przyzębia jak i samych zębów.
martinani
Posty:3
Rejestracja:09 lipca 2016, 18:23

03 marca 2017, 11:06

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Rzeczywiście jeśli chodzi o zęby sunia ma dwa nadliczbowe (w sumie 4 górne jedynki), jednak mlaskanie występowało praktycznie od początku odkąd ja mam (trafiła do mnie w wieku 2 miesięcy). W tym miesiącu planuje wysterylizować sunię więc poproszę wtedy również o przyjrzenie się tej łapce, żeby potwierdzić lub zaprzeczyć problemowi. Natomiast nadal niepokoję się tym brakiem apetytu. Czy u psa to normalne, żeby nie chciał jeść więcej niż 25g mokrej karmy przez kilka dni z rzędu? Zdarzają się dni, że mała zje sporo, ale zdecydowanie przeważają te, kiedy nie chce prawie nic jeść :/
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 marca 2017, 11:13

co do niejedzenia trzeba psa zobaczyć , zaocznie nie da się powiedzieć co jest przyczyna i czy to nietypowe.
Ewaaa87
Posty:2
Rejestracja:02 maja 2019, 13:14

02 maja 2019, 13:23

martinani pisze:
03 marca 2017, 10:30
Witam,
Mam problem z moją roczną suczką Yorka. Od kilku dni zaobserwowałam nietypowe objawy. Sunia siedząc lub leżąc zaczyna się trząść, jak gdyby drżeć na całym ciele. Początkowo myślałam, że przyczyną tego może być po prostu to, że jest jej zimno (byliśmy ostatnio u fryzjera i jest obcięta bardzo krótko) ale nawet po przykryciu potrafi "drżeć". Dodam, że jak tylko zaczyna się bawić drżenia nie widać. Jedynie co jakiś czas w okresie spoczynku, podczas siedzenia lub leżenia.
Nie chciałabym od razu prowadzić pieska do weterynarza ponieważ strasznie tego nie lubi, boi się i po każdej wizycie u lekarza ciężko ją uspokoić.
Dodatkowymi nietypowymi objawami, które występowały już wcześniej ale nie myślałam, że to może być istotne, jest unoszenie lewej tylnej łapki podczas spacerów (kiedy biegnie wszystkie 4 łapki stykają się z ziemią, natomiast kiedy idzie ciągle podnosi tylną łapkę). Dość charakterystyczne jest również częste "wytrząsanie" się, jak często robią pieski po kąpieli (ona to robi kilka bądź kilkanaście razy na dzień) oraz bardzo częste oblizywanie się i mlaskanie (zwłaszcza w nocy i po spaniu).
Dodam, że sunia jest strasznym niejadkiem i są dni, że prawie nic nie zjada. Tym też się martwię, bo bywają dni, gdzie psinka żyje na 1/4 saszetki 100g i nie jestem w stanie namówić jej na zjedzenie więcej.
Poza tym sunia jest bardzo radosna i wesoła, chętnie się bawi, może więcej śpi niż kiedyś (zwłaszcza odkąd zaobserwowałam drżenia).
Co może być przyczyna takich objawów?
Witam 😊
Czy zdiagnozowała pani problem drżenia ..mamy podobny problem i nie mozemy dojść co jest naszej psince..Bardzo proszę o kontakt .🙏🙏🙏
Ewaaa87
Posty:2
Rejestracja:02 maja 2019, 13:14

02 maja 2019, 13:31

U nas tez pies drży i nie wiadomo co jest ,zrobiliśmy już kupę badań ,Usg i nadal nic nie wiemy.
Piesek to również York .
Ostatnia pani weterynarz u której bylismy powiedziała nam ze suni przeskakują obie tylnie rzepki..
Czy to może być przyczyna bólu ?
Jak się bawi ,biega to jest ok ..i jak się czymś zaaferuje a tak to lezy ,siedzi i ciagle drży ...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości