Mlaskanie i oblizywanie się

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Mikaela24
Posty:3
Rejestracja:21 października 2013, 19:57

19 marca 2017, 15:43

Witam Wszystkich.
Mamy taki problem z Mollką (rottweiler).
Ostatnio (9 marca) Molka zaczęła mieć problemy z żołądkiem, luźna kupa, budzenie w nocy 3-4 razy (ogólnie całą noc śpi)

Byliśmy u weta, dostała pastę Diarsanyl+ do tego tabletki na trawienie i florę bakteryjną. W poniedziałek 13 marca mimo pasty, głodówki i tych tabletek Mollka dostała wodnistej biegunki.

Od 14 marca Mollka na antybiotyku Biotyl, do tego nospa rozkurczowo w zastrzyku, na gazy esspumisan i ranigast w tabletkach 2 razy dziennie. Dostała podskórnie kroplówkę z witaminami. Do domu dodatkowo elektrolity Royal Canin, które wybiła bardzo chętnie. Biegunka przeszła, kupy są normalne.

W międzyczasie badania krwi, morfologia i biochemia. Wet twierdzi, że wszystko ok. Jakieś parametry nieznacznie podwyższone, ale wet twierdzi że to nieistotne.
16 marca dostałą jeszcze antybiotyk i w zastrzyku witaminę B12.

Nasz problem teraz polega na tym, że Mollka strasznie zaczęła mlaskać (16 marca) chodzi i ciągle się oblizuje i mlaska. Nieraz ustanie i patrzy się w dół mlaska i mlaska. Dziwi mnie to, że czasami bawiąc się, nagle podnosi głowę, zaczyna coś wąchać i patrzeć się w sufit, albo na ścianę i "mlaska" (jakby coś widziała). Zęby i gardło według weta są normalne.
Dzisiaj zaglądałam jej w gardło nic tam nie widzę, nie ma włosów ani nic między zębami. Za to jest gęsta biała ślina na podniebieniu tak jakby małe kawałki piany, dalej w gardle (wsadziłam jej 2 palce) gęste białe gluty. Nie wiem co już mam robić miejscowy wet nie widzi nic w tym dziwnego. A ja widzę, że jej to przeszkadza. Nam z resztą też, bo te mlaskanie do szału doprowadza.
Molka ogólnie ma apetyt, bawi się, biega ale co chwila staje i z głową w dół mlaska i się oblizuje.
Macie jakieś pomysły? Wymaz z gardła? Prześwietlenie? Już nie wiem co robić. W poniedziałek jedziemy do innego weta może coś wymyśli, nie chcę jej jednak leczyć w ciemno.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 marca 2017, 12:10

za mało danych , brak wyników , nie wiemy co to za pies : ile ma lat, kastrowana? Porządne badania, badania psa i szukanie przyczyny. Zawsze przy takich objawach dokładnie kontrolowałbym układ pokarmowy.
Mikaela24
Posty:3
Rejestracja:21 października 2013, 19:57

20 marca 2017, 13:42

Przepraszam "zapomniałam"
Suka rasa Rottweiler,
-wiek 1rok i 9 miesięcy,
-wysterylizowana,
-odrobaczona,
- szczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe.
W wieku 4 miesięcy pierwsza operacja, artroplastyka resekcyjna prawej główki kości udowej, później po pierwszej cieczce sterylizacja.

Problemy z żołądkiem były częste, nie można jej dawać smakołyków, jedzenia "ludzkiego" od razu ma po tym biegunki. Je karmę suchą Josera Festival, do tego 3 razy w tygodniu kurczak gotowany z ryżem i marchewką.
Obrazek

Obrazek
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

21 marca 2017, 16:01

Mlaskanie i oblizywanie się może świadczyć także o stresie u psa
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 marca 2017, 11:26

dokładnie trzeba się skupić na przewodzie pokarmowym, tolerancji pokarmu i jego poszczególnych składnikach. Dokładna cytologia kału, testy na enzymy trawienne . Może się na ś natkniecie. Szukanie , szukanie, badanie, badanie.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

04 marca 2022, 21:03

Cześć!
Jeśli martwisz się zachowaniem swojego psa, zauważasz u niego niepokojące objawy - koniecznie udaj się z nim do lekarza weterynarii. Musisz jednak pamiętać, że takie wydarzenie, taka wizyta może wywołać u psa niepotrzebny stres.
Jeśli chcesz temu zaradzić możesz zajrzeć na naszego bloga, gdzie znajdziesz cenne wskazówki dotyczące zasad opieki nad czworonogami w takiej sytuacji. https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
Z tekstu dowiesz się, co zrobić, aby ulżyć i ułatwić pieskowi pobyt w klinice weterynaryjnej.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości