owczarek niemiecki chore tylne łąpki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kika2106

04 stycznia 2012, 07:49

nie niestety nie opisał mi Pan zdjeć
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 stycznia 2012, 00:08

opisałem na maila
Marzena D
Posty:1
Rejestracja:06 kwietnia 2017, 11:31

06 kwietnia 2017, 11:55

Witam, jestem nowym użytkownikiem i prosiłabym o poradę. Mam owczarka niemieckiego, 13 lat, dysplazja a co za tym idzie siadają mu tylne łapy. Od niedawna bardzo sie pogorszył jego stan. Dotychczas jakoś dawał radę i chodził w miarę dobrze a obecnie chwieje się, łapy mu się wyginają, ciężko wstaje i mało chodzi. Nadmienię,że ma apetyt, je dobrze. Karmę mu tak dawkuję aby nie miał nadwagi. Widać, że jego stawy są w coraz to gorszym stanie. Chciałabym sie dowiedzieć jak mu pomóc. Byłam u dwóch weterynarzy. Jeden twierdzi,że powinno sie wykonać prześwietlenie a drugi tego zabrania i proponuje pobranie krwi a następnie leki przeciwzapalne. Pies dostaje odżywkę na stawy tj.Anifexi po której nie widze żadnej poprawy. Mam pytnie jakie badania powinny być dla niego wskazane i jakie ewentualne leczenie.
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

06 kwietnia 2017, 20:46

Po Anifexi nie bedzie poprawy , glukozamina to jedna z wiekszych sciem farmaceutycznych jakie znam. Mozna mu podawac leki przeciwzapalne jakis meloxycam czy karprofen. Co do badan rutynowo badanie krwi i rentgena mozna zrobic
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 kwietnia 2017, 10:04

Podstawa to dokładne badania radiologiczne twojego psa. Należy ustalić stan jego stawów jak i stan kręgosłupa. Na tej podstawie dokładnie zaleciłbym dalsze postępowanie farmakologiczne lub inne postępowanie terapeutyczne jakie wynikałoby z uzyskanych wyników badania radiologicznego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości