Czy to zespół przedsionkowy?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

JaMATO23
Posty:1
Rejestracja:15 kwietnia 2017, 17:15

15 kwietnia 2017, 17:21

Witam
Proszę o pomoc mój 29 miesięczny samoyed po wczorajszym spacerze zaczął się zataczać,traci równowagę i dziwnie rusza głową.Potrafi się przewrócić podczas szybszego chodu.Byłem z nim u weta i Pan doktor stwierdził że może to być uszkodzony błędnik,zapalenie ucha środkowego bądź zespół przedsionkowy.Wypisał nam zastrzyki na okres 5 dni.Proszę mi opowiedzieć ile może trzymać taka choroba mojego pieska? Gdy patrze na niego jak się wywraca to ryczę bo nie mogę na to patrzeć bo tak bardzo go kocham.Jeśli mu do środy nie przejdzie kierować się na rezonans?? Proszę o szybkie odpowiedzi bo się załamię jak tak dalej będzie :( :( :(
Daks
Posty:5
Rejestracja:18 kwietnia 2017, 18:11

18 kwietnia 2017, 18:32

Witam, czy oczy też mu też przewracają się bardzo szybko w lewo i w prawo jak szalona wskazówka ?
Jeżeli weterynarz stwierdził, że jest to zespół przedsionkowy, to leczenie może potrwać do 2 tygodni albo krócej lub dłużej.
Wszystko zależy o leków jakie weterynarz wdrożył i działania leku na organizmu psa.
Jakie masz przepisane leki ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 kwietnia 2017, 08:52

Skupiłbym się na pilnej diagnostyce a nie na leczeniu samych objawów i podejrzeń. Jeżeli tylko masz możliwość wykonaj pilnie rezonans magnetyczny głowy. Tam otrzymasz zarówno obrazy samego mózgowia jaki i ucha wewnętrznego. Za mało piszesz o objawach stąd ciężko zawężać swoje podejrzenia co do przyczyn.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 57 gości