Nawracajace bole brzucha

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

hogatta5
Posty:2
Rejestracja:11 maja 2017, 09:11

11 maja 2017, 10:15

Witam.
Mam kundelka który ma 3.5 roku.Mam go od 4 tygodnia życia. W styczniu tego roku dostał rozwolnienia z krwia i wymioty,odbijanie się piana.poszliśmy do weterynarza dostał antybiotyk.Po tygodniu znowu wszystko wróciło,najpierw zaczęło się głosne przelewanie w brzuszku tak przez ok godzinę, po tym przyszedł bol brzucha piesek piszczal szybko pojechaliśmy do weterynarza dostał antybiotyk (linco spectin )przez 4 dni poprawa była na 3 tyg.Po trzech tygodniach znowu wszystko wróciło najpierw głównie burczenie w brzuszku,bol brzucha,kal z krwia i odbijanie się piana czasami wymioty piana.Poszliśmy do innego weterynarza wykonaliśmy usg brzucha w którym nic nie stwierdzono,następnie badania z krwi
Wbc 25.20
Lym 10.43
Mid 1.49
Gra 13.27
Ly% 41.4
Mi% 5.9
Gr% 52.7
Rbc 9.65
Hgb 22.3
Hct 66.34
Mch 23.1
Mchc 33.6
Rdw 14.9
Plt 232
Pct 0.23
Mpv 9.9
Pdwc 39.4

Multi panel
Bun 20mg
Glu 115 mg
Alp 54
T-pro 6.9
Gpt 56
Cre 1.1


Leczenie które zastosowano to no spa i tabletki ditrivet przez 6dni i bio protect ok 14dni.weterynarz stwierdzil ze to moze ibd I zmiana karmy na gastro intensinal RC. Wcześniej był karmiony piersia z kurczaka z ryżem.Jakoś udało nam się przestawic go na suchą karmę było ciężko ale piesek przekonał się i zaczął jesc.Od tej pory czuł się dosyć dobrze kupki wróciły do normy.Pilnowalismy by nic nie dostawał innego do jedzenia.po ok miesiącu złapał z talerza kawałek kotleta i na drugi dzień sytuacja się powtorzyla burczenie,bol później i rozwolnienie.Wykonaliśmy badania
Profil trzustkowo jelitowy
Tli 13.9
Interpretacja stężenie między 5-15 stanowi wartość graniczna i niemożliwe jest jednoznaczne wykluczenie zewnatrzwydzielniczej niewydolności trzustki.w dalszej diagnostyce zaleca się oznaczenie elastazy trzustkowej w kale.
Kwas foliowy 12.1
Witamina B 12 285

Profil parazytologiczny ic badanie kalu
W badanej probce nie stwierdzono form dyspersyjnych pasożytów.
Gardia spp Antygona ic
Wynik testu ujemy

Po tych badaniach weterynarz stwierdził że chora jest trzustka i trzeba zmienić karmę na trzustkowa a jeśli piesek nie będzie jej chciał jesc to zostać przy gastro intensinal. Zostaliśmy przy tej karmie bo low FAT nie chciał jesc.wterynarz nie zalecił juz żadnych badań swierdzil ze to trzustka i to na tyle.przez miesiąc był ok był jeden atak zniwu zaczelo sie od głośnego przelewania w brzuchu dostał nospe i przeszło i na drugi dzień ok i tak żyliśmy z nadzieją ze wszystko będzie ok.przyszedł znowu nastepny atak ale nie taki mocny jak wczesniejsze ale i tak poszliśmy jeszcze do innego weterynarza żeby przejrzał wyniki krwi stwierdził że to na pewno nie jest chora trzustka ze bardziej obstawia na przerost flory bakteryjnej.Pobrał krew
Wbc 13.2
Rbc 8.19
Hgb 22.8
Hct 55.4
Plt 148

Lym 44.4
Mon 4.2
Gra 51.4
Mcv 68
Mch 27.9
Mchc 41.1
Rdw 12.3
Mpv 9.5

Lym 5.8
Mon 0.5
Gra 6.9
Dostał nospe w zatrzyku i za miesiąc badania do powtórki.weterynarz powiedzial ze mozemy podac mu piers z kurczaka lub indyka,twaróg.my jednak wolelismy zostac przy gastro intestinal bo co zlapal kawalek miesa ataki wracaly.kilka dni temu dalismy mu kawaleczek twarogu i na drugi dzień wszystko wróciło znowu bol brzuszka był mocny.Poszliśmy do weterynarza który stwierdzil ze nie wie co to jest i ze mam zadzwonić jutro on pomyśli jakie dać nam leki przeciwbólowe do domu.Na miejscu podał mu nospę w zastrzyku.było nawet ok następnego dnia zrobil kupę z krwia nie było rozwolnienia.poszliśmy do innego weterynarza opowiedzielismy całą historię i stwierdził że to może być uczulenie na bialko zwierzece i zalecił karmę RC hypoalergenic i mówi że ma nadzieję że po tym będzie dobrze.mamy podawać ja przez 6 tyg.dostał nospe i pyralgine w zastrzyku,spectam dwa razy dziennie i ranigast 2 razy dziennie po pół tabl.Zrobiliśmy tak jak wterynarz kazał.Piesek jest smutny dużo spi :( Nikt nie jest w stanie nam powiedzieć co to jest,chcemy mu pomóc.Czuje się bezradna.Bardzo proszę o wasze rady co mogę jeszcze zrobić.Zastanawiam się nad tym aby zrobić może endoskopie,zdjęcie rtg?sama nie wiem co mam robić.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 maja 2017, 07:48

u psa masz do czynienia z nietolerancją pokarmową . Ja osobiście wykonałbym : test kliszowy, cytologię z prostnicy i kału, można pomyśleć o testch nietolerancji pokarmowej i CAŁKOWITY ZAKAZ podawania czegokolwiek poza suchą karmą.
hogatta5
Posty:2
Rejestracja:11 maja 2017, 09:11

12 maja 2017, 19:31

Dziękuję bardzo za odpowiedz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 28 gości