alergia - przeziębienie, trudno stwierdzić

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

bekiiii@wp.pl
Posty:1
Rejestracja:31 maja 2017, 09:45

31 maja 2017, 11:11

Witam
OD ok 2 tyg zmagamy się z pieskiem z kaszlem, katarem i kichaniem. Fenek ma ok 3 lat wazy 4 kg mieszaniec, jest z Nami od miesiąca – jest adoptowanym psiakiem . Byliśmy u weterynarza 24.04 stwierdził, że najprawdopodobniej jest to alergia, piesek ma apetyt i dobry humor, nie ma gorączki. Otrzymał lek Rapidexon, objawy jakby ustąpiły. W sobotę 20.04 byliśmy na działce, gdzie była koszona trawa piesek wieczorem znów zaczął intensywnie psikać i kaszleć. W poniedziałek udaliśmy się ponownie do weterynarza podał drugą dawkę Rapidexon. Mała poprawa, jednak dziś nad ranem wystąpił kolejny atak suchego kaszlu, piesek również zaczął psikać od początku. Już sama nie wiem czy to alergia czy może przeziębienie skoro lek nie pomaga, spacery ograniczyliśmy do minimum, żeby nie narażać psa na alergeny. Jednak na nic się to zdało. Mam wątpliwości czy po prostu nie jest przeziębiony. Proszę o informację jak długo działa lek Rapidexon i czy powinnam zgłosić się ponownie do weterynarza – bo wydaje mi się, że jest on myśli ze jesteśmy przewrażliwieni. A mnie ten kaszel przeraża – piesek pokasłuje sporadycznie w ciągu dnia przeważnie w momencie kiedy ciągnie na smyczy, ataki pojawiają się zazwyczaj nad ranem, trwają ok 30 sek. są intensywne. Wcześniej myślałam, ze nałykał się sierści przy myciu ale sytuacja się powtarza – ogółem piesek, ma apetyt, dzis troszkę gorzej z humorem, ale generalnie ocy ma ciekawskie i na spacerze czuje się rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 czerwca 2017, 11:23

Rapidexon działa 24-48 godzin. Trzeba zwierzę porządnie zbadać i ustalić przyczynę. Najlepiej taki atak kaszlu i kichania nagraj na komórce i pokaż lekarzowi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości