Czy brakuje psiakowi witamin lub minerałów?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kaja_ok
Posty:7
Rejestracja:12 stycznia 2007, 11:10
Lokalizacja:Toruń

03 marca 2007, 19:34

Juz kiedys zadałam to pytanie w temacie "psie sprawy - pozostałe", ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi, a problem nadal się utrzymuje, więc pozwolę sobie zadac pytanie w tym miejscu. Moze mojemu psiakowi brakuje jakichs witamin albo minerałow? Baaaardzo proszę o odpowiedź!!!
Przejdę do rzeczy: co może być powodem, że szczeniak zlizuje swoje siuśki (nadal często załatwia się w domu)? Nigdy nie krzyczelismy na niego jak się załatwił w domu - ignorujemy ten fakt, a czystości uczymy na nagrodach, jak załatwi się na dworzu.
Zaczęłam mu podawac do 4 tabl. dziennie Rumen Tabs (psiak jest rasy basset i ma 5 m-cy), ale z tego co mi wiadomo chroni to głównie przed zjadaniem odchodów.
Psiak ma oczywiscie staly dostep do swiezej wody. Jest na gotowanym jedzeniu, poniewaz po karmie suchej (RC ultra sensible) mial papkowate, smierdzace kupy - na gotowanym wszystko wrocilo do normy. Oprocz tego dostaje preaparat witaminowo - mineralny Flawitol oraz na skore i sierść Gammolen.
Jak zrobi przy nas siusiu na podłogę i zaczyna zlizywać to mówię mu "Fe" albo "zostaw" - czyli tak jak do wszystkich rzeczy, które bierze w pyszczek i chce gryzc lub jesc, a które się do tego nie nadają. Ale jak załatwi się w nocy albo podczas naszej nieobecności to zlizuje prawie wszystko.
Czy to jest jakis okres przejsciowy u szczeniaków czy czegos mu moze brakuje czy moze jest jakis inny powod?
Bede wdzieczna za kazda odpowiedz! Pzdr Kasia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 marca 2007, 21:06

nie wiąże się to z niedoborami. Jest to fatalny nawyk, którego to zwierze nabywa. Zaniknie na pewno jak bedzie już tylko sikał na polu. Oczywiscie trzeba troszke energii włożyć w oduczanie tego. Niemniej powinien ten okres zaniknąć.
Kaja_ok
Posty:7
Rejestracja:12 stycznia 2007, 11:10
Lokalizacja:Toruń

04 marca 2007, 08:17

Bardzo dziękuję za odpowiedź! W takim razie jakos musimy to przetrzymac. Najwazniejsze, ze nie wskazuje to na zadne niedobory czy schorzenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości