Jak ochronić psa przed komarami?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

21 czerwca 2006, 01:44

Ze zdziwieniem dowiedziałem się, że dla psa kropelki odstraszające komary i inne latające dokuczniki można kupić tylko na receptę? Zupełnie tego nie rozumiem. Rozpoczął się sezon komarowy, dodatkowo wybieram się z moim pupilem na wakacje na wieś, nad wodę, więc jak go mogę uchronić przed komarami? Szkoda mi go, bo po ukąszeniach ma straszne bąble, które drapie; staram się go trzymać z dala od większych bastionów tych krwiożerców, więc uzbiera się tylko kilka tych bąbli. Ale w zeszłym roku boksia mojego kolegi tak ścieły, że musiał w nocy jechać do weta, bo psina się kończyła i okazało się, że gdyby w porę nie otrzymał pomocy to do rana mógłby nie dożyć (opinia weta) i przez kilka następnych dni musiał być leczony jakimiś zastrzykami i wapnem. Ja raczej nie chciałbym mieć takich doświadczeń, więc jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie... Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki i wyjaśnienia.
Gość

21 czerwca 2006, 12:57

Podobno b. dobrze działa, odstrasza wszelkie owady latające, Ledum 5CH.
podaje sie jedną lub kilka kulek codziennie w sezonie. Kupisz bez recepty.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

22 czerwca 2006, 12:34

W takim razie pójdź do weta i poproś o te preparaty wydawane z przepisu lekarza
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

23 czerwca 2006, 01:52

Hmm... właśnie odwiedziłem moją panią wet. i sama nie wie co można podać przeciw komarom poza off'em (dla ludzi). Tłumaczyłem jej, że są takie specjalne kropelki firmy Bayer p/komarom dla psów, więc ma dopiero podzwonić do swoich kolegów po fachu i za parę dni da mi odpowiedź :oops:
Sylwcia

23 czerwca 2006, 15:29

Ja ci chyba dam szybciej odpowiedź :)

Tam masz wszystkie produkty Bayeru. Troche mnie dziwi że wet od razu nie może co poszukać.

http://weterynaria.bayer.com.pl/index.php?page=psy&p=08
Sylwcia

23 czerwca 2006, 15:31

Chyba o to ci chodzi :)

Obrazek

zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.). Może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

24 czerwca 2006, 00:09

Dzięki Sylwciu za link; poczytałem dokładnie i właśnie o coś takiego mi chodziło. Narazie udało mi się kupić w aptece bez recepty środek przeciw komarom i kleszczom o nazwie PANKO, gdzie na etykiecie wyraźnie zaznaczono, że środek przeznaczony jest również dla psów :) więc zobaczymy jak to się sprawdzi, przynajmniej do czasu, aż wet mi sprowadzi ten Advantix.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 czerwca 2006, 00:25

weź od swojego lekarza recepte na ten środek skontaktuj się z nami i otrzymasz go. Niestety jest to środek recepturowy znany od kilku lat na rynku.
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

28 czerwca 2006, 22:48

Dzięki, P. Jarku, za dobre chęci, ale nawet z receptą nie jest tak prosto u mojej pani wet. Przyznała, że ten środek jest jej znany, ale nie zwróciła uwagi, że jest wykorzystywany również do walki z komarami. O receptę prosiłem, ale ona nie widzi takiej potrzeby, bo sama mi sprowadzi (trwa to u niej ok. tygodnia) i głupio mi było powiedzieć, że pewnie u Was dostanę go taniej (u niej ok. 29 zł/szt.). Doskonale rozumiem, że ze swojej marży musi utrzymać gabinet i zarobić, no ale czasami jest tak, że trzeba szukać gdzie taniej. Następnym razem pójdę do innego weta; gorzej będzie jeśli również mi odmówi recepty oferując w zamian swoją usługę :(
Sylwcia

03 lipca 2006, 09:15

Dziwny ten twój Vet. Mój bez problemy wystawia recepty. Lepiej chyba zmień Veta
Awatar użytkownika
Alfa
Posty:19
Rejestracja:29 czerwca 2006, 22:57

04 lipca 2006, 22:48

mam pytanko... :)

ile kosztuje advantix? bo z tego co czytalam to ten produkt jest dobry tez na kleszcze a z nimi moje psiaki maja problemy...

pozdrawiam
Sylwcia

06 lipca 2006, 13:23

Jak się nie myle około 20 złoty za największa dawkę
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 lipca 2006, 08:49

staszko_i_aras pisze:Ze zdziwieniem dowiedziałem się, że dla psa kropelki odstraszające komary i inne latające dokuczniki można kupić tylko na receptę? Zupełnie tego nie rozumiem. Rozpoczął się sezon komarowy, dodatkowo wybieram się z moim pupilem na wakacje na wieś, nad wodę, więc jak go mogę uchronić przed komarami? Szkoda mi go, bo po ukąszeniach ma straszne bąble, które drapie; staram się go trzymać z dala od większych bastionów tych krwiożerców, więc uzbiera się tylko kilka tych bąbli. Ale w zeszłym roku boksia mojego kolegi tak ścieły, że musiał w nocy jechać do weta, bo psina się kończyła i okazało się, że gdyby w porę nie otrzymał pomocy to do rana mógłby nie dożyć (opinia weta) i przez kilka następnych dni musiał być leczony jakimiś zastrzykami i wapnem. Ja raczej nie chciałbym mieć takich doświadczeń, więc jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie... Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki i wyjaśnienia.
Ilonik
Posty:1
Rejestracja:12 lipca 2017, 15:43

12 lipca 2017, 15:50

Chętnie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem. Mam ogród i dużo krzewów i ja dla mojego psa robię oprysk, żeby pozbyć się części komarów i kleszczy. Do tego mam dużo roślinek komarzyc i innych. Jeżdżę też do weterynarza i tam kupuję krople, powtarzam tą czynność co miesiąc, bo tyle działają tak naprawdę. Zamierzam się też do lampy, ale może za rok, bo co roku coraz więcej komarów. Jeszcze dźwięki są specjalne na komary, ale ja je słyszę i strasznie piszczy, dlatego nie używam, zapewne mój pies też słyszy :) Czytałam dużo w artykule, może komuś się też przyda: https://forcode.pl/jak-chronic-sie-przed-komarami.html
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości