Problem ze skórą, czy to nużyca?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

teganek
Posty:2
Rejestracja:16 lipca 2017, 19:27

16 lipca 2017, 19:43

Witam, jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem u swojej 7 miesięcznej buldożki francuskiej wypadającą sierść na lewym udzie, piesek się tym nie interesuje, więc zakładam że ją nie swędzi.

Przy pierwszej wizycie weterynarz dał saszetki hexoterm, kazał podawać rutinoskorbin na wzmocnienie i pokazać się za tydzień za tydzień. Po kąpaniu hexodermem wyglądało to tak: http://imgur.com/VLVXQ3e

Przy 2 wizycie weterynarz powiedział, że to miejsce jest ciepłe i jest tam pewnie jakiś stan zapalny, suczka dostała 2 zastrzyki i maść Pimafucort.
Przy 3 wizycie kolejny zastrzyk. W tej chwili wygląda to tak http://imgur.com/rSv4jiV, widać już pojedyncze małe włoski jak by odrastały (ale nie wiem czy to kwestia tego ze jest lepiej czy sterydów z maści poprostu ?) Te ciemne plamki pojawiły się dopiero z 2 dni temu jak piesek był sporo na słońcu więc zakładam że to od słońca.
Jutro idziemy na kolejną wizytę, na której chciałem spytać weta czy to nie przypadkiem nużyca, bo niedawno się o tym naczytałem i objawy jak by nawet pasują.
Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy to wygląda na nużyce? I polecić dobrego weterynarza z Łodzi?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 lipca 2017, 21:06

porządne badanie zeskrobin skóry, to się rozszerza. Wygląda to brzydko widać , że skóra nadal choruje. Nie ma gdybać tylko pilnie wykonać badania.
teganek
Posty:2
Rejestracja:16 lipca 2017, 19:27

24 lipca 2017, 15:08

Była zeskrobina tydzień temu i wyszła nużyca. Kąpie psa w hexodermie, dostała krople advocate i jakieś zastrzyki co 10 dni ma dostawać. Niestety nie mogłem nigdzie dostać obroży preventic :(
Pitbull Jack
Posty:1
Rejestracja:24 lipca 2017, 20:15

24 lipca 2017, 20:29

witam. Mój 4 miesięczny Pitbull zaczął miejscami gubić sierść... Łyse plamy. Weterynarz wykrył nuzyce. Zalecił kąpiele., witaminy i dostałem jedna tabletkę której nazwy nie pamiętam na kleszcze i pchły ( koszt tabletki 100 zł) ale mija tydzień i widzę że lubienie postępuje. Hodowla zalecił vetamectin twierdząc że kiedyś to stosował u. Jednego że szczeniąt i pomogło a co ważne nie nawrocila się. Czy ten lęk można podać takiemu psu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 lipca 2017, 11:22

tak można go stosować. Obroże preventic jest dostępna w sklepie internetowym bodajże w Tajlandii.
Husky Bella

01 sierpnia 2017, 08:41

Witam. Moją suczka husky miesiąc temu zakończyła karmienie szczeniąt. Zaczęła bardzo intensywnie gubić sierść. Myślałam, że to naturalne. Ok 3 tygodnie temu pojawiły jej się drobne rany na łapach. Podejrzewałam, że pokaleczyla się na spacerze w krzakach. Następnie skóra na brzuchu i w okół sutkow zrobila sie rozowa. Obecnie ma brazowawy odcień. Martwią mnie rany na lapach. Dziś idziemy do weterynarza ponieważ rany nie goją sie. Traktowalam je "fioletem" by odkazic i bandazowalam, ale szybko pozbyla się bandaża i wylizuje rany. Wczoraj zauważyłam zmiany na pysku. Różowe plamy. Suczka strasznie wychudła. Ma ciągle pełną miskę ale je tylko jak ma ochotę. Humor jej dopisuje. Proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 sierpnia 2017, 12:38

wizyta u lekarza i porządne badanie psa po ciąży, badanie zeskrobin skóry.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 29 gości