PILNE!!!Pies po antybiotyku i odrobaczeniu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anusiaaaa87
Posty:2
Rejestracja:16 września 2017, 15:05

16 września 2017, 15:11

Witam. Mój pies(labrador mieszany z bernardynem, 14 miesięcy) był od kilku dni apatyczny, nie jadl i miał katar. Weterynarz stwierdził przeziębienie i podał zastrzyk metavem. Po dwóch dniach go powtórzył i kazał psa odrobaczyc. Po odrobaczenie pies zwymiotował i zjadł trochę. Niestety jego stan się nie poprawia. Dalej jest apatyczny, nie je, cały czas leży. Jak szybko mija przeziębienie u psa po lekach? Czy to efekt po odrobaczaniu? Dodam że weterynarz na drugiej wizycie mówił że stan psa jest lepszy. Nie miał już gorączki i gardło było czyste. Co może być nie tak? Czy brak probiotyku?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 września 2017, 12:53

niestety wróciłbym do lekarza i bardzo dokładne badanie. Pies jest młody i przyczyn może być wiele i trzeba zacząć go diagnozować i stwierdzić co jest przyczyną.
anusiaaaa87
Posty:2
Rejestracja:16 września 2017, 15:05

21 września 2017, 19:21

Witam. po dalszej konsultacji u weterynarza ( stan psa po oględzinach oceniony na bardo dobry) zdecydowałam się na badania krwi i odkleszczowe choroby ( bo miał kleszcza kilka miesięcy temu mimo zabezpieczeń) mam diagnozę : anaplazmoza. pies ma anemię i leukocytozę. Morfologia w dolnej granicy normy. Biochemia ok, stawy zdrowe. Pies po trzeciej dawce antybiotyku znowu wesoły i je za pięciu. Warto czasem ponieść dodatkowe koszty na badania żeby w sumie tanim kosztem psa wyleczyć... dobrze że wykryte tak szybko...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 września 2017, 09:11

czyli to zawsze tu mówimy D I A G N O Z A !!! Gdybanie nie zawsze się opłaca . Brawo dla Ciebie i lekarza i zdrowia dla psiaka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 19 gości