pies je ziemię

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

suczkaMaja
Posty:85
Rejestracja:22 stycznia 2016, 21:27

27 sierpnia 2017, 18:18

Witam,
moja 8 letnia suczka zaczęła jeść ziemię , wygryza trawę a następnie je ziemie. O czym to może świadczyć?
Nando
Posty:6
Rejestracja:23 lutego 2015, 09:38

28 sierpnia 2017, 22:23

Podpinam, mój 8 letni Labrador wydrapuje w określonych miejscach trawę i je ziemię, nawet kilkanaście razy dziennie.
Jaki może być powód?
Brakuje naszym psom jakichś witamin?
marisse

30 sierpnia 2017, 19:20

Pies je ziemię, gdy chce się oczyścić. Moja tak miała przy mocznicy spowodowanej niewydolnością nerek. Jeśli wasze pieski są przy tym osowiałe, mają gorszy apetyt i do tego nieprzyjemny zapach z pyska polecam jak najszybszą wizytę u weterynarza i zrobienie badania krwi.
Nando
Posty:6
Rejestracja:23 lutego 2015, 09:38

01 września 2017, 14:50

Mój Labek apetytu nie ma wcale, ale tak ma co roku w lecie.. W tym roku doszło jeszcze jedzenie ziemi, więc jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, nie zauważę tego.
Nugat ma 8 lat, więc jak najbardziej mogą mu nerki doskwierać, już jedziemy do weta, DZIĘKUJĘ!!
marisse

01 września 2017, 16:27

Trzymam kciuki, żeby to nie było to. Niewydolnością nerek to straszna choroba. Jeśli możesz to daj znać co u was wyszło.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 września 2017, 11:32

Zjadanie ziemi najczęściej jest objawem dysfunkcji lub chorób układu pokarmowego. Czasami pies zjada ziemię także w przypadku niedoborów witamin i minerałów. Mój pies także sezonowo zjada ziemie, ale zauważyłem że razem z ziemią zjada także larwy które rozwijają się w ziemi. Także zwróć uwagę, czy zwierzę, nie szuka także czegoś w tej ziemi.
mar.gajko
Posty:116
Rejestracja:09 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja:Kraków

12 września 2017, 21:20

Też się podpinam. Oba jedzą ziemię ze skrzynek na balkonie. I Nestorek i Franio (ten bulgot rudy). Miałam mówić jak byłam ostatnio, ale zapomniałam :) nie zapisałam na karteczce. I też nie wiem dlaczego.
mme
Posty:159
Rejestracja:31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja:kraków

13 września 2017, 21:07

Nauczona doświadczeniem sprzed wielu lat doradzałabym badanie krwi. Być może jestem przewrażliwiona, ale nie bez powodu. Kiedy zauważyłam , że moja sunia zjada ziemię, zaniepokojona poszłam do weterynarza, który to zbagatelizował. Kilkanaście dni później zdiagnozowano olbrzymi guz śledziony. Nie wiem, czy zjadanie ziemi to był już objaw choroby ale myślę, że nie można tego wykluczyć.
mar.gajko
Posty:116
Rejestracja:09 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja:Kraków

15 września 2017, 21:39

mme pisze:Nauczona doświadczeniem sprzed wielu lat doradzałabym badanie krwi. Być może jestem przewrażliwiona, ale nie bez powodu. Kiedy zauważyłam , że moja sunia zjada ziemię, zaniepokojona poszłam do weterynarza, który to zbagatelizował. Kilkanaście dni później zdiagnozowano olbrzymi guz śledziony. Nie wiem, czy zjadanie ziemi to był już objaw choroby ale myślę, że nie można tego wykluczyć.
Dwa na raz by miały guza? No nie wiem. Tak czy inaczej mamy w harmonogramie badania krwi, Nestorka w październiku, Frania zrobimy w listopadzie.
zoltypies
Posty:1
Rejestracja:22 września 2017, 12:09

22 września 2017, 12:30

Myślę, że robią to oba naraz, ponieważ jedno nauczyło się od drugiego. Natomiast co jest bezpośrednią przyczyną - trudno powiedzieć. Jedzenie trawy to na pewno objaw niestrawności - może nie służy im karma, jest dla nich zbyt mało wartościowa albo wręcz przeciwnie. Zbyt ciężkostrawna karma również może się przyczynić do niestrawności. Wówczas pies pomaga sobie, jedząc trawę. Jedzenie ziemi natomiast może być spowodowane brakiem mikroelementów. W takim razie dużo wskazuje na źle dobraną karmę. Spróbuj ją zmienić i zobacz, czy problem będzie występował dalej.
suczkaMaja
Posty:85
Rejestracja:22 stycznia 2016, 21:27

23 września 2017, 15:44

Dziś zrobiliśmy morfologie i biochemie, lekko podwyższone próby wątrobowe i niedobór fosforu, Jesteśmy umówieni na Usg zobaczymy co dalej, Moja suczka Maja miała zdiagnozowany guz na śledzionie w 2015 roku, następnie w 2016 guz bez zmian , ani się nie powiększył ,ani nie zniknął. W 2017 robiliśmy na innym sprzęcie i nie wiem czy wiarygodne są wyniki, ale guza brak. Powtarzamy wynik 6 października , zobaczymy co wyjdzie, ale coś jest na rzeczy z jedzeniem ziemi i guzem na śledzionie.
Dam znać.
Natomiast kupiłam Mai zmielone żwacze regulujące florę żołądka i jedzenie ziemi ustało, nie wiem czy na stałe, ale na razie jest spokój.
Gość

28 października 2018, 16:30

Pies je ziemie czego to jest objaw
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

30 sierpnia 2022, 17:04

Cześć.
Jeśli niepokoi Cię jakieś zachowanie Twojego pupila powinieneś się nim koniecznie zainteresować. Dobrze jest, aby zobaczył go lekarz. To pozwoli Ci poznać przyczynę oraz zaopiekować się zwierzęciem.
Musisz wiedzieć jednak, że wizyta u weterynarza może wiązać się z dodatkowym stresem dla zwierzęcia. Zerknij na naszego bloga i sprawdź, jak możesz przeciwdziałać takim reakcjom.
Miłej lektury!
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości