Labrador z choroba autoagresywna prosi o porade

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

04 grudnia 2017, 21:34

Myślę ,co już pisałem ,że twój pies ma zespół eutyrozy chorobowej; leczy się chorobę podstawową ( której zdiagnozowanej niestety masz ) .
Agador
Posty:39
Rejestracja:10 marca 2017, 10:18

05 grudnia 2017, 09:31

Michaldaniuk pisze: RTG oraz USG nic szczegolnego na szczescie nie wykazalo(patrz drugi zalacznik).Tak nawiasem piszac polecam lekarza ktory je wykonywal jesli ktos jest z okolic Wroclawia. W mojej co prawda krotkiej karierze z lekarzami weterynarii nie spotkalem sie jeszcze z taka wnikliwoscia i szczegolowym opisem RTG oraz USG.
Co do lekarza to potwierdzam, sama u niego bywam to wiem :)
Mam nadzieje ,że labek wróci do zdrowia czego Wam życzę.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 grudnia 2017, 17:21

oczywiście, że rozpocznij suplementacje hormonów tarczycy, ale bardzo nie podoba mi się poziom leukocytów, alatu i AP. Podejrzewam , że to nie sama tarczyca daje takie zmiany.
Michaldaniuk
Posty:12
Rejestracja:27 listopada 2017, 11:49

05 grudnia 2017, 17:46

Oczywiście nie Jest Pan pierwszym specjalistą który podejrzewa że tarczyca To tylko wynik działania jakiejś innej choroby. tylko co teraz? Co badać? jakieś sugestie? O czym te wyniki krwi mogą jeszcze świadczyć?
Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas
Michaldaniuk
Posty:12
Rejestracja:27 listopada 2017, 11:49

11 grudnia 2017, 20:20

Wczoraj u psa wyczulem zgrubienie w okolicach szyji. po dokladniejszym przyjrzeniu sie okazalo sie ze ma rany uczuleniowe:(
tutaj zdjecie :
https://www.dropbox.com/s/1wadj8wzj15kq ... .jpeg?dl=0

bardzo szybko mu sie to pojawilo

weterynarze podejrzewaja teraz toczen ukladowy . Czytalem troche o tej chorobie i rokowania nie sa dobre. Z tego co sie dowiedzialem jest to najpowazniejsza choroba autoimmunologiczna.

Zalecenia zanim podejrzenia sie potwierdza(dzisiaj oddalem krew do badan) to po prostu zwiekszenie dawki encortonu do 1,3 mg/ kg m.c. oraz forthyron 600ug x 2/dzien.

miastenia podobno raczej to nie jest(chociaz bede chcial tez to przebadac)
Michaldaniuk
Posty:12
Rejestracja:27 listopada 2017, 11:49

27 grudnia 2017, 11:25

Witam ponownie!

troche mam wrazenie ze rozmawiam sam ze soba w tym watku ale mimo to licze ze ktos moze i chce mi pomoc.
Jestesmy po kolejnej serii badan. pies niestety czuje sie i wyglada coraz gorzej. Odnowily sie rany uczuleniowe na szyji . pies slaby ale mimo to merda ogonem i ma apetyt. co mnie torche pociesza.
najbardziej martwi mnie obecnie poza ogolnym zlym stanem mojego psa to ze doszly problemy zoladkowe. pies ma odruchy wymiotne(badz refluks) na czczo. do tego dochodzi niesamowity bulgot z brzucha. pies podczas snu ma bardzo czeste "cofki". obawiam sie ze jest to najbardziej dokuczliwe dla niego w tej chorobei:(
od wczoraj zmniejszylem mu dawke pokarmu i do zapisanych lekow dodalem espumisan na wlasna reke - jest jakby lepiej.
po badaniu neurologicznym :
"odruchy rdzeniowe na wszystkich konczynach oslabione, na konczynach miedniczych brak odruchu zginaczy, brak odruchu rzepkowego obustronnie"

Wykluczony toczen ukladowy i miastenia(laboratoryjnie, patrz zalacznik). Obecnie pies jest diagnozowany pod katem choroby zakaznej np. neospory.

wyniki badan calosciowe:
https://www.dropbox.com/s/wxehv3458cky8 ... 9.pdf?dl=0

leki dostaje obecnie :
1.metypred(zamiast encortonu) 16mg 2x1
2.dalacin C 300mg 2x1
3.forthyron 600um x2

Panie Jarku i inni - ja rozumiem ze moj przypadek jest ciezki do zdiagnozowania i moze dlatego od jakiegos czasu pisze sam do siebie. Moze jednak ktos chcialby sie wypowiedziec, zaopiniowac po obejrzeniu wynikow badan i moim opisie...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2017, 10:12

przypadek jest ciężki i na pewno nikt nie będzie wchodził przez neta w terapię tego psa jak i komentowanie terapii. Lekarze , którzy go mają na codzień mają zagwozdkę a co dopiero ktoś przed ekranem . Zrobiłbym bardzo dokładny rozmaz krwi i jej cytologię. Dorobił kwas foliowy, vit.B12, żelazo we krwi.
Michaldaniuk
Posty:12
Rejestracja:27 listopada 2017, 11:49

29 grudnia 2017, 10:36

Spoko rozumiem.
mam zaufanie do lekarzy którzy go prowadza. po prostu chciałem się jeszcze skonsultować .
właśnie pół godziny temu odebrałem nowe wyniki - jest dramat. nawet nie będę ich tu zamieszczał bo już nie ma to sensu . Jadę teraz po krew żeby psu przetoczyć .chce mu troszkę ulzyć .niestety trzeba się pogodzić że to już koniec dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2017, 11:17

jeszcze raz zrób porządną cytologię krwi.
Michaldaniuk
Posty:12
Rejestracja:27 listopada 2017, 11:49

30 grudnia 2017, 19:18

Panie Jarku, od jakiegos miesiaca jestem naprawde w dobrych rekach . moja sasiadka pracuje na uniwerystecie przyrodniczym we wroclawiu i przypadkiem mojego psa zajmuja sie profesorowie, doktoranci, laboranci itd. z tej placowki. jednak o dziwo dalej nikt nie wie o co moze chodzic. we wtorek hematolog ma zerknac na rozmaz krwi(po raz kolejny!) ale to juz szczerze piszac tylko dla informacji co mu jest - wyniki oraz stan psa wskazuja tylko jedno - odejdzie niebawem :( podaje mu dalej zalecone leki oraz od dzis tramadol.
jeszcze raz dziekuje za poswiecony czas.
pabiobio
Posty:4
Rejestracja:29 lipca 2018, 19:08

29 lipca 2018, 19:14

W przypadku tocznia najczęściej dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych więc powinieneś dać swojemu psu mieszanki witaminowe z grupy B http://www.toczenforum.pl/toczen-i-naczynia-krwionosne/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości