Gronkowiec plus Bakteria Pałeczki ropy Błękitnej !!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

piter7_7_7

02 stycznia 2018, 22:01

Witam

Prośba o poradę / informację, od 8 miesięcy leczę swoją Suczkę (Labrador) na nieznaną chorobę do dziś :-(, nie będę przytaczał i opisywał 8 miesięcznej walki i robienia badań, podawania różnych leków (czasem chyba nie do końca potrzebnych) które kto wie czy nie opóźniły leczenia. Bo zrobieniu po raz drugi wymazów okazało się iż mamy Gronkowca i Pałeczkę ropy Błękitnej zrobiono antybiogram i Pani doktor zasugerowała dwa leki, Bactrim Forte, Cipropol plus maść Diprogenta, sunia jest w fatalnym stanie ma duże odkryte rany które ropieją placki wygryzione na 70% ciała choroba jest mocno rozwinięta i niestety ale obawiam się najgorszego jak tak dalej pójdzie, stad moje pytanie czy zestaw powyższych antybiotyków daje szansa na jakąkolwiek poprawę lub choć zahamowanie choroby. Z góry dziękuje za sugestie i odpowiedzi.

Piotr
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2018, 12:06

w wymazie powinieneś mieć wykonany antybiotykogram. Po co strzelać ślepo kolejny raz.
piter7_7
Posty:1
Rejestracja:02 stycznia 2018, 21:41

16 stycznia 2018, 22:03

Witam

Dziękuję za odpowiedź, naturalnie Panie Jarku antybiogram był zrobiony i ku mojemu zdziwieniu efekt podanych leków jest imponujący jest bardzo duża poprawa po 2 tygodniach od podania antybiotyków i zastosowaniu maści wszystko zaczyna się goić i wygląda że idziemy w dobrym kierunku. Jestem pełen optimizmu i determinacji choc jeszcze długa droga przed nami oby już bez nawrót choroby która niestety lubi o sobie przypomnieć.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2018, 09:32

po to właśnie robi się wymaz aby leczenie miałao sens i powodzenie. Super , że i u Was przyniosło to zamierzony rezultat.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości