Pierw normalna potem rzadka- kupa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gonia_97
Posty:4
Rejestracja:26 stycznia 2018, 20:17

26 stycznia 2018, 20:27

Hej. Mója 4 miesięczna mieszanka (terrier ie wiadomo z kim) ma problem z kupą. Byliśmy u weterynarza, ponieważ zjadła nam coś na spacerze i miała problem z jelitami. Od tamtej pory pilnujemy jej na spacerze. Około 2 tygodni temu brała nas na przetrzymanie z karmą i jadła 100g dziennie. Robiła kupę normalną-twardą. Dzisiaj znowu zauważyliśmy problem, że Alma robi rzadkie kupy. Suczka dużo pije wody i je suchą karmę brit premium junior-medium. Oczywiście dostaje malutkie kawałeczki kurczaka, chleba, makaronu - to co jemy na codzień. Może wiecie co mamy zrobić? Poza tym weterynarz mówi, że piesek nie ma żadnych objawów choroby. Jest zdrowy jak ryba :?:
musia
Posty:7
Rejestracja:22 stycznia 2018, 19:53

26 stycznia 2018, 21:46

Witam,
Piesek nie jest człowiekiem i wbrew dość powszechnej opinii nie może jeść tego co my. Z własnego doświadczenia wiem na milion procent, że jeśli kupa jest rzadka a przy tym brak jest innych objawów chorobowych to znaczy, że sunia nie dostaje właściwego dla niej pożywienia. Chodzi zarówno o suchą karmę jak i "dodatki", które jecie na co dzień. Musisz poszukać takiej karmy, która jej po prostu będzie służyła. Ja przy każdym moim kolejnym piesku przechodziłam te poszukiwania, nie jest łatwo "trafić". Kupuj mniejsze opakowania karmy i obserwuj - najczęściej już po tygodniu-dwóch widać, czy karma służy naszemu czworonogowi.
Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo warto!
Gonia_97
Posty:4
Rejestracja:26 stycznia 2018, 20:17

26 stycznia 2018, 22:06

Już zmienialiśmy jej karmę, ale po pewnym czasie przestała ją jeść :(
musia
Posty:7
Rejestracja:22 stycznia 2018, 19:53

27 stycznia 2018, 10:53

Ja swoim pieskom zmieniałam karmy 5-6 razy zanim trafiłam :cry: Analizuj skład karmy zanim wybierzesz kolejną. Moje pieski nie tolerowały w składzie zbóż ani ryb. Lepiej mniej tłuszczu i białka.
Pzdr
Gonia_97
Posty:4
Rejestracja:26 stycznia 2018, 20:17

02 lutego 2018, 22:07

Postanowiliśmy gotować jej jedzenie. Na początek ryż zmkurczakiem, marchewką,pietruszką i burakiem. Nie do końca wiem czy to dobre połączenie, ale jak narazie suczka zajada się ze smakiem i cieszy się na jedzenie :) Potem spróbujemy dawać więcej rzecxy ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości