Nowotwór wątroby

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Malinka1988
Posty:1
Rejestracja:21 lutego 2018, 23:26

21 lutego 2018, 23:47

Witam.
Moja 13 letnia sunia, zaczeła krwawić znosa, okazało się że przyczyną są przetoki od zębów,przetoki pozszywano, chore zęby usunięto, odkryto też prawdopodobnie nowotwór wątroby opis badania:

W badaniu usg uwidoczniono zmiany w wątrobie prawdopdobnie neo, ale może też być dodatkowo syndrom cushinga, w całym narządzie silna przebudowa oraz wiele ognisk o zmiejszonej echogeniczności o wymoarach od kilku mm do 3cm. Pęcherzyk żółciowy o pogrubionej ścianie,powiększony,z cechami zastoju. Śledziona nie powiększona, bez zmian ogniskowych,ściana żoładka oraz dostępne partie jelit o prawdiłowej warstwowej budowie i widocznej perystaltyce. Węzły kreskowe umiarkowanie powiększone, nerki bez zmian ale powiększone lewe nadnercze 10x20mm pęcherz moczowy wypełniony bez złogów. Brak wolnego płynu na terenie jamy brzusznej.

Lekarz zaleca wykonanie testu na wykluczenie syndromu Cuchinga, czy w przypadku takich zmian w wątrobie ma to sens? Czy są jeszcze jakieś szanse na leczenie?
Justrozi
Posty:3
Rejestracja:21 lutego 2018, 18:24

22 lutego 2018, 15:00

Witam serdecznie,
podczepię się pod temat albowiem też mam sunię z chorą wątrobą.

a jakie są wyniki krwi psa? Prawdopodobnie nowotwór? Myślę, że taką diagnozę można by postawić bo bardziej szczegółowych badaniach. Biopsja?

Moja 12 letnia jamniczka od 3 lat ma podnoszące się enzymy wątrobowe.
W 2015 morfologia wykazywała: AIAT 149, ALP 1280. Reszta morfologii ok.
Aktualne wyniki : AIAT 181, ALP 1905.
USG wątroby (luty '18): wątroba znacznie powiększona,silna przebudowa zapalno zwyrodnieniowa miąższu z kompenenta tluszczowa. Liczne drobne zmiany ogniskowe hypoechogeniczne,kilkanaście drobnych bezechowych cyst w miąższu od 6 mm do 2-3mm.
Sunia ma otyłość. Obecnie jesteśmy na diecie Obesity aby trochę zrzucić. Sunia generalnie czuje się ok. Zachowuje się ok. Nie ma żadnych objawów zewnętrznych sugerujàcych ażeby coś było nie tak. Bierze hepatiale forte oraz wdrożono Ursofalk 2,5 ml dziennie zawiesiny.
Po miesiącu sptosowania Ursofalku powtórzymy morfologię.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 lutego 2018, 12:56

Malinka 1998 za mało danych , potrzebne badania krwi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 74 gości