Legg Perthes

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MrAdam
Posty:3
Rejestracja:27 lutego 2018, 10:38

27 lutego 2018, 13:51

Witam, jutro mój piesek tj. 11 miesięczny Maltipoo, będzie miał dekapitacje główki kości udowej ( być może dwie na raz ) w Szczecinie xxxxxxxxx. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rehabilitacja u tak małego pieska ? Ma tak drobne kosteczki, waży 2.2kg. Jutro na pewno dr wszystko opowie, ale ja muszę już wiedzieć bo spać nie mogę. I jakie są rokowania ? Podobno większość psów wraca do pełnej sprawności, ale wiadomo nikt gwarancji nie da ( sam nie daje jako lekarz dentysta) . Przy operacji dwóch główek, jak pies się załatwia ? Gdyby był ktoś uprzejmy opisać jak wyglądało życie pieska po takim zabiegu to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2018, 19:12

rokowanie jest dobre przy tego typu zabiegu. Powrót do zdrowia operowanej łapy 3-6 miesięcy , przy wdrożonej rehabilitacji 2-4(5) miesięcy. Wszystko zależy od stopnia zaniku masy mięśniowej w chorych kończynach. My zabieg rozdzielamy pierwsze gorsza łapa za 2-3 miesiące druga. Zrobiliśmy też obie łapy , ale jest to trudne dla zwierzęcia jak i samego opiekuna. Niemniej zajmuje krótszy interwal czasowy.
MrAdam
Posty:3
Rejestracja:27 lutego 2018, 10:38

28 lutego 2018, 09:41

Zaniku mięśniowego w tej chwili nie ma w ogóle, bo pies przejdzie 15m normalnie, później przez 15m kuli łapkę. Jak zapomni to i wskoczy na łóżko, ale po schodach nosimy go. Dziękuje za opdowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 lutego 2018, 10:41

nie wierzę , że jest idealna masa mięśniowa.
MrAdam
Posty:3
Rejestracja:27 lutego 2018, 10:38

28 lutego 2018, 14:11

Lekarz w jednej łapie postanowił zrobić nawierty aby odżywić chrząstkę. W łapce,
którą kuli na zdjęciach raz wychodzi, że jest martwica, z innej perspektywy, że nie także decyzja będzie podjęta w trakcie.
Co do zaników może są, ale bardzo niewielkie. Ciężko to powiedzieć, bo pies jest naprawdę malutki.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości