problemy z sikaniem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MonikazMonti
Posty:1
Rejestracja:09 maja 2018, 12:23

09 maja 2018, 13:04

Witam! Mój prawie 10-letni bokser ma problemy zdrowotne. Od 4 lat bierze carprodyl z uwagi na schorzenia kręgosłupa, od października ubiegłego roku walczymy z problemem sikania-na dworze nie może się wysikać, kuca, podnosi łapę a tylko kropelki lecą. po powrocie do domu sika nawet na posłanie podczas snu. Dostał dwa razy antybiotyk, bo po badaniu moczu stwierdzono, że to zapalenie dróg moczowych- nie było poprawy, później brał furaginę, potem lek na niewypieranie moczu( nie pamiętam nazwy-lek sprowadzany z Niemiec). Po 5 miesiącach spróbowałam odstawić leki na wypieranie moczu, bo jedna z wet wątpiła w diagnozę kolegi ( ta sam klinika)Od 20 kwietnia nie podaje mu żadnych leków oprócz carprodylu. I cud,żadnych problemów z sikaniem. I tak do dzisiaj, znowu rano nie mógł się wysikać a po 2 godzinach od śniadania w domu zlał cały przedpokój. A nie wspomniałam, że wyryto mu podczas USG guz na śledzionie, ale uznali, ze jest za stary na operację i można podać sterydy na zmniejszenie guza , ale najpierw chcieli się uporać z problemem siusiania.Nie wiem czy jedno i drugie ma jakiś wpływ na siebie. Jadę dzisiaj znowu do Wetów, penie kolejne USG, pewnie krew,może zdążę "złapać "mocz .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2018, 08:36

wykluczyć należy kamienie moczowe, dokładnie skontrolować prostatę i należałoby zobaczyć jak wygląda kręgosłup odcinek lędźwiowy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości