Późna godzina. Rozeszły się szwy.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gj_4ya
Posty:1
Rejestracja:23 czerwca 2018, 22:54

23 czerwca 2018, 23:05

Witam.
Mój pies we wtorek miał operację. Był dość głęboko cięty, do tego ma ość sporą nadwagę, więc namęczyli się, żeby go pozszywać.
Byłam dzisiaj z nim u weta, bo strasznie sączyło mu się z rany. Okazało się, że szwy puściły, pozszywali go i wrociliśmy do domu. Prze chwilą wróciłam z pracy i okazało się, że szwy znowu się rozeszły, tym razem dalej i sączy się z rany bardziej niż wcześniej.
Niemożliwe, że pies je sobie wygryzł itp, bo cały czas zakładamy mu na brzuch opatrunek. Jest godzina 23, jutro niedziela (co prawda, pewnie dodzwonię się do weta i jutro pojedziemy go znowu zszyc). Co robić? Dostał dzisiaj jakies zastrzyki, dodatkowo tabletki przeciw zakażeniu do domu. Ale martwię się, że to się tak strasznie sączy. Czy może tak zostać do jutra?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2018, 09:02

Zaburzenie w gojeniu ran może być spowodowane uczuleniem na nici. Niestety skóra otyłego psa dużo gorzej się goi. Jeśli dodatkowo zostanie to powikłane zakażeniem, to niestety problem zaczna być bardzo poważny. Leczenie wydłuża się wtedy do kilku tygodni.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości