Alergia skory, nadmierne oddawanie moczu,

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Lidia K
Posty:1
Rejestracja:02 lipca 2018, 09:53

02 lipca 2018, 10:07

Witam,

Prosze o porade, glownie z uwagi na fakt, ze mieszkam w Azji i niestety nie do konca czuje sie komfortowo z tym, co mowi mi weterynarz prowadzacy pieska.

Pies wykastrowany, 4- letni, rasa labrador x pudel mix.

Miesiac temu zauwazylam, ze pojawiaja sie u psa kropelki krwi na penisie. Po dokladnym obejrzeniu przez weterynarza stwierdzona zostala nieszkodliwa nadzerka wewnatrz napletka, pies dostal jakies tabletki (nie powiedziano mi jakie, a tabletki sa tu pakowane indywidualnie, z dawka na kazdy dzien, w nieopisanych woreczkach). Po wizycie kontrolne lekarz powiedzial, ze pies jest zdrowy, i na razie nie wymagana jest zadna ingerencja, dopoty nie ma z tym problemow, a krwawienie od czasu do czasu bedzie sie pojawialo.

Tydzien po zaprzestaniu brania tabletek u psa pojawila sie alergia na brzuchu, lapach, pysku, i w uszach. Czerwone plamy, oraz dodatkowo 2 - 3 plamy wygladajace, jak siniaki. Po wizycie u weterynarza dwa zastrzyki i tabletki na 3 dni.
Po 2 dniach alergia nie ustepuje, a wrecz wyglada na zaogniana, pies bardzo duzo pije, czesto oddaje mocz (bardzo duzo moczu) i wiecej, niz normalnie dyszy. Pies nie drapie sie. oraz je normalnie, (choc nie jest lakomy, jak wczesniej oraz mam wrazenie, ze troche zmusza sie do jedzenia). Aktywnosc zmalala drastycznie. 10-15 minut i pies chce wracac do domu.

Prosze o jakas porade, gdyz czuje sie niedoinformowana, glownie z uwagi na bariere jezykowa.

Dziekuje,

Lidia K.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 lipca 2018, 13:28

bardzo ciężko jest tutaj coś radzić tym bardziej , że nie wiesz noc o zastosowanych lekach. To potężne gdybanie. Z objawów po podaniu leków można domniemywać, że zostały zastosowane sterydy, bo one mogą dawać podobne objay pragnienia, dyszenia . Ciężko coś podpowiedzieć. A kapanie krwi z siuraka całkiem ustąpiło?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 113 gości