Wyciek z nosa + Kaszel

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DominikPawel
Posty:2
Rejestracja:20 lipca 2018, 17:28

20 lipca 2018, 17:47

Witam, pies w wieku roku i dwóch miesięcy, duża rasa, powyzej 55kg.
Przebywa w UK, byl na 3 tygodnie w hotelu gdzie mial kontakt z innymi psami.
Szczepiony był w 6, oraz 10 tygodniu życia, za pierwszym razem podany Nobivac Parovo-C oraz Nobivac L4, kolejnym razem Nobivac DHPPi, oraz Nobivac L4. Na nastepne szczepienia weterynarz kazał nam przyjsc w przyszłym miesiącu.
Mniej, więcej w polowie pobytu w hotelu wlasciciel hotelu rozpoznał kaszel u psa podczas nadmiernej ekscytacji (wczesniej nigdy cos takiego nie mialo miejsca, pies byl silnym okazem zdrowia), przy odbiorze pies rowniez kaszlał podczas nadmiernej ekscytacji, oraz doszly wylewy z nosa bialo-zielonej mazi.
Po powrocie do domu (wczoraj) natychmiast poinfromowalismy wlasciciela hotelu ktory jest rownież hodwocom, uspokoil nas i kazał przyjechac do siebie gdzie podal mu lek Clamoxyl, kazal wrocic za dwie doby na kolejną dawkę twierdząc, że jest to kaszel kennelowy z ktorym mial juz doczynienia.
Przeczesujac internet znalazlem informacje, że przy kaszlu kennelowym wystepują wodniste wylewy z nosa a nie zielonkawe ktore z tego co mi wiadomo maja miejsce przy powazniejszych infekcjach bakteryjnych.
Reasumując:
Pies jest osłabiony jak przy przeziebieniu, spaceruje normalnie, wydaje mi się, że troche szybciej sie meczy z racji gorszego oddychania przez wydzieline z nosa, oraz chetniej śpi. Do tego doszlo kichanie ktore powoduje wydostanie sie wydzieliny z nosa.
Je bardzo duzo i wciaz jest glodny.
Kaszel wystepuje rano po przebudzeniu, oraz gdy mocno sie ekscytuje.

Czy mamy wierzyc hodowcy ktory uwaza ze Clamoxyl zalatwi sprawę i szybko postawi psa na nogi, czy tez udac się szybko do weterynarza (niestety Ci w okolicy zajmują sie głównie bydłem i nie ciesza dobrą sławą).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2018, 09:14

a czy po antybiotyku jest poprawa czy jej nie widzisz?
DominikPawel
Posty:2
Rejestracja:20 lipca 2018, 17:28

30 lipca 2018, 22:21

Wyciek z nosa zmienil sie na bardziej żólty, antybiotyk byl podany 3 raz w dawce (3.5ml?) z tego co przeczytalem w internecie podaje sie 1ml/10kg, więc powinno byc 5.5ml, przez ten czas pies rano, oraz w nocy wymiotował małe ilosci mazi takiej jak pojawiała sie w nosie oraz czegos białego. Pan wlasciciel hotelu, oraz zarazem behawiorysta stwierdzil ze tyle antybiotyku wystarczy, po zaprzestaniu przyjmowania wymioty zanikły, wyciek z nosa sporo się mniejszy lecz dalej sie pojawia w malych ilosciach gdy pies kichnie, natomiast kaszel jak mial miejsce wczesniej tak i teraz, kaszle rano gdy po moim przebudzeniu badz powrocie do domu mnie zobaczy.

Bardzo dzięukję za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 sierpnia 2018, 11:24

kontynuowałbym antybiotykoterapię.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 55 gości