Dysplazja stawów biodrowych - jak leczyć?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

pandamonika
Posty:1
Rejestracja:31 sierpnia 2018, 01:10

31 sierpnia 2018, 01:39

Witam, u mojego 8 miesięcznego psa stwierdzono dysplazję.
Potrzebuję pomocy - informacji jak pomóc psu ?
Czy jest gdzieś jakiś lekarz, który zajmuje się tym schorzeniem? Potrzebuję wiedzieć jak bardzo zaawansowana jest choroba i jak ją leczyć ?
Czy leczenie komórkami macierzystymi jest skuteczne i czy pomoże akurat w tym przypadku?
Jak kwalifikuje się pieska do takiego zabiegu? A może jakaś inna metoda ?
Wiem, że czas jest tu dość istotny a ja nie wiem do kogo się zwrócić i co robić?
Weterynarz który robił RTG powiedział tylko że jest nieciekawie i odesłał mnie do Warszawy ale żadnych nazwisk mi nie podał.
Jestem z Łodzi ale dla dobra psa mogę gdzieś dojechać.
Wiem, że ten temat był gdzieś poruszony ale nie mogę znaleźć tego wątku.
Dziękuję z góry za wszystkie cenne informacje.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 września 2018, 11:14

Dysplazji samej w sobie nie leczy się, gdyż jest to wada. Leczenie polega na zapobieganiu skutkom tej wady jaki leczeniem skutków tej wady. Niestety bez zdjęć ciężko jest tutaj ci doradzić co należy robić. Leczeniem tych wad zajmuje się lekarz ortopeda więc takiego musisz szukać w swojej okolicy.
małaczarna99
Posty:1
Rejestracja:06 września 2018, 08:49

06 września 2018, 09:42

Witam, chciałabym się podpiąć pod ten temat. U naszego 7 miesięcznego owczarka stwierdzono ciężką dysplazję obu stawów :( . Wczoraj wykonano zdjęcie RTG...wiedzieliśmy, że nie jest dobrze ale tak zły wynik załamał nas całkowicie. Szkoda mi psinki, nie mogę patrzeć jak nieraz się męczy, żeby wstać do miski. Poza tym jest dość żywiołowa, kochana. Z jednej strony nie ma panewki w ogóle, główka kości udowej poza stawem :cry: . Przygotowano nam 3 opcje - 1.endoprotezy w DE, na które nas nie stać, 2. usunięcie głów kości udowych, które jakoś mnie nie przekonuje, że będzie jej po tym lepiej i 3. uśpienie - nie do przyjęcia. Nie wiemy co robić..zależy nam, żeby nie cierpiała i mogła się normalnie poruszać i zdrowo rosnąć. Czy miał ktoś może podobny problem i może coś doradzić? Jak się do tego mają komórki macierzyste? Zdjęcie z wczoraj RTG bioder oraz kręgosłupa: https://imageshack.com/a/img922/3161/z5Ggi8.jpg , https://imageshack.com/a/img921/1277/VOQQCF.jpg. Proszę, pomóżcie..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2018, 08:37

jeżeli nie stać Was na protezy punkt 2 w 100% rozwiaże problem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 82 gości