nietrzymanie moczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Izabela
Posty:8
Rejestracja:27 marca 2006, 16:40

19 maja 2007, 19:26

Witam serdecznie! Niespełna 3 miesiące temu Nestor został wykastrowany. Po zabiegu rana się nie najlepiej goiła, ale wszystko zakończyło się pomyślnie. Już myślałam, że to koniec kłopotów, a dzisiaj zaobserwowałam, że Nestor ma problem z nietrzymaniem moczu. Kiedy wstaje, na ziemię kapią krople moczu. Czy to może być powikłanie po kastracji? A może ma to związek z jakimś zapaleniem? W przyszłym tygodniu spróbuję (a wiem, że będzie to trudne) "złapać" do pojemnika trochę Nestorowego moczu i oddać do analizy. Ale tymczasem bardzo proszę o jakieś sugestie. Może ktoś z Was miał podobny problem? I jak najlepiej "złapać" mocz u psa, który jest niezwykle spostrzegawczy i pojemnik na mocz na pewno mu się nie spodoba?
Pozdrawiam!
Iza
bellinka
Posty:10
Rejestracja:18 maja 2007, 14:36
Lokalizacja:Zielona Góra
Kontakt:

19 maja 2007, 22:17

Moja suczka Inka też miała taki problem... po jakimś czasie przestało kaPAća nic nie robiłam... może to zapalenie?? kto wie!!(wet:))
giezeta
Posty:12
Rejestracja:20 września 2005, 13:51
Lokalizacja:Kraków

20 maja 2007, 21:30

Ja miałam taką metodę: w kieszeni miałam kubek z zamykaną pokrywką a w ręku chochelkę. Jak pies podniósł noge to ja tę chochelkę pod niego, a potem przelewałam kilka kropli do kubka .... az sie nazbierało.
I chciałam dodać, że wypróbowałam wpierw i dużą łyżkę i drugi kubek (zamiast chochelki). Nie zdało egzaminu: obsikana byłam po łokcie :-) !!
Chochelka jest na długiej rączce i ma właściwe ułożenie pojemnika w stosunku do rączki.
Chciałam dodać, że moje psy bardzo oszczędzały zawsze mocz, mając w planach zaznaczenie wszystkich miejsc po drodze na całej trasie spaceru.

Chetnie też posłucham o innych skutecznych sposobach.
Gość

23 maja 2007, 09:20

Popuszczanie jest normalne po kastracji i bardzo często się zdarza.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 maja 2007, 19:41

czy bardzo no nie zgodziłbym się raczej napsałbym przekornie bardzo rzadko się zdarza. Ale analiza moczu to podstawa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości