6 miesięczny labrador strasznie gubi sierść co robić???

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

nicram76
Posty:1
Rejestracja:12 stycznia 2006, 13:50

12 stycznia 2006, 13:53

WITAM
MÓJ 6 MIESIĘCZNY LABRADOR OD DWÓCH TYGODNI MOCNO GUBI SIERŚĆ, DOSTAJE OD POCZĄTKU SUCHĄ KARMĘ PURINĘ I WITAMINY, CZY POWINIEN DOSTAWAĆ JAKIEŚ DODATKOWE WITAMINY NA WZMOCNIENIE SIERŚCI A JESLI TAK TO JAKIE.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ I POZDRAWIAML
boguś

12 stycznia 2006, 17:28

Mojemu też wypada,lecz trudno stwierdzić przez neta co to jest strasznie,labradory gubią dużo sierści,najlepiej codziennie go wyczesywać,a jak nie jesteś pewny czy to dużo czy mało niech obejrzy go wet.Co do preparatów są w ofercie krakvetu są różne z opinni moich znajomych dobrze sprawdził się Omegan
Bencia
Posty:30
Rejestracja:30 grudnia 2005, 23:27

14 stycznia 2006, 16:03

Pies który jest w domu zawsze gubi duzo sierści - przez cały rok. Psa nalezy wyczesywac co najmniej co tydzien - u mnie jest to po ubiciu objetość średniej piłki - srednica 10-12 cm. Jeżeli pies nie ma łysych placków, łupieżu itd. to wszystko jest ok. Poza tym nie wiem jak jest u labków bo mam onka, ale moze wiąże się to z wymina sierści szczenięcej na normalną (czyli dorosłą-która jest troche twardsza?). Na pewno nie zaszkodzi podawanie psu drożdzy piwnych w tabletkach - ale po nich moze miec troche wiekszy apetyt. :wink:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
madii
Posty:24
Rejestracja:15 stycznia 2006, 16:14

15 stycznia 2006, 22:10

tez sie nie znam na tych psach,ale tak jak osoba wyzej mowila,ze jesli nie ma lysych placow to nie ma sie o co martwic. Jesli natomiast sa,to moze byc to spowodowane np. zla dieta (uczuleniem pokarmowym) lub czyms innym i w takiej sytuacji najlepiej skonsultowac sie z vetem
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2006, 09:32

no nic ująć nic dodać. Dopiszę tylkoże w zimie częściej spotykamy zaburzenia z utratą włosa, a często wiąże się to z centralnym ogrzewaniem. Zwierzęta przygotowały się do zimy a tu masz w domu ponad 20 st. A to im natura płata figle każe wyprodukować gęstsze futro a tu tak ciepło no i zaczyna się uzupełnianie naszych dywanów włosem psa. Ale masz też psa w wieku kiedy często następuje wymiana włosa szczenięcego na włos już nazwijmy to dorosły. niestety przez internet nikt dokładnie nie określi ci co jest przyczyna tego stanu u twojego psa, najlepiej byłoby aby ktoś rzucił okiem na tego psa albo lekarz albo ktoś z większym doświadczeniem w hodowli psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości