Złamanie palca proszę o pomoc

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

13 grudnia 2007, 13:55

Dziś zrobiłam RTG mojej suce i wet powiedział że fatalne miejsce i że nie podejmie się nastawienia, wyleczy stan zapalny, suka jest na Dalacinie c i w sobote na kontrole co się tam dzieje jeszcze.Zamieszczam zdjęcie RTG zdjęcie to zrobiłam aparatem z oryginału RTG

Obrazek
:cry:
figafiga
Posty:6
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:48

13 grudnia 2007, 13:57

Anonymous pisze:Dziś zrobiłam RTG mojej suce i wet powiedział że fatalne miejsce i że nie podejmie się nastawienia, wyleczy stan zapalny, suka jest na Dalacinie c i w sobote na kontrole co się tam dzieje jeszcze.Zamieszczam zdjęcie RTG zdjęcie to zrobiłam aparatem z oryginału RTG

Obrazek
:cry:

to ja figafiga założyłam ten temat tylko miałam problem z zalogowaniem sie. Więc czekam na odp i opinie
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 grudnia 2007, 19:20

troszkę to zjęcie zamamzane , ale wydaje mi się , że to jest ciężkie zwichnięcie 1 członu palca ze znisczeniem ( rozerwaniem ) torebki stawowe, co wiążę się z gigantycznym zapaleniem., Leki, okłady, opatrunek. Czasami kończy się to operacją.
figafiga
Posty:6
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:48

26 grudnia 2007, 23:17

suka miała robione lasery, dostawała zastrzyki i była na dalacinie c.Nosiła opatrunek który uniemożliwiał jej stapanie chorą łapką na ziemi.Po tygodniu zaczęły jej się robić dwie czarne plamy.Wet powiedział ze to mogą być odparzenia i posypał talkiem i dalej lasery,zdjęłam jej opatrunek aby jej powietrze dochodziło.W trakcie świąt zrobiło jej się jakieś owrzodzenie, martwie się że to nowotwór.Jutro jade do weta :evil: suka ma złamany palec a tu się rana zrobiła.Suka była w domu i napewno o nic nie zahaczyła.Powstały te plamy czarne i to od tego.Boję się że to może być nowotwór :(
tak wygląda łapka przed leczeniem i teraz nic się nie zmieniło z wyjątkiem dodatkowego problemu :(

Obrazek

to co się stało w trakcie leczenia

Obrazek

Obrazek
figafiga
Posty:6
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:48

27 grudnia 2007, 17:37

Wet powiedział że to może być odparzenie po opatrunku...ale jak zaczęły jej się pojawiać te czarne plamy to przecież miała zdjęte i nic jej nie uciskało nie wiem co mam o tym myslec.Suk dostała maść...Stwierdził że nie widzi stanu zapalnego...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 grudnia 2007, 22:45

na nowotór mała szansa. Jest to prawdopodobnie odkładający się pigment w bardzo drażniony tkankach przewdopodobnie przez opatrunek.
figafiga
Posty:6
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:48

27 grudnia 2007, 23:16

dostałam żółta maść i nia smaruje.Po nowym roku mam się zgłosic na kontrolę.Bardzo dziękuje Panie Doktorze za porady.Z tym nowotworem mnie tak przeraziło że pół nocy nie spałam...Dziekuję i pozdrawiam.Czekam na dalszy przebieg powrotu do zdrowia mojej suk..
figafiga
Posty:6
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:48

09 stycznia 2008, 19:21

Panie Doktorze myślę nad amputacją palca Negrze, bo leczenie nic nie daje, palec opuchnięty coraz bardziej....jutro jadę do weta na konsultację i porozmawiam o tym.Suka coraz bardziej kuleje i ją boli.Zastanawiam się czy pies po takim zabiegu będzie mógł biegać i uprawiać takie sporty jak canicross czy bikejoring...Proszę o odp.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 stycznia 2008, 21:27

bez problemu bez palca będzie się w stanie poruszać.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości