Czarna skóra u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Katarzyna Szczotka
Posty:3
Rejestracja:23 sierpnia 2007, 15:13

02 lutego 2008, 15:20

Mój pies to 8 letni terier rosyjski. Od roku borykam się z problemem wypadającej sierści ( łysiejące placki ), zmianą koloru skóry ( ciemnieje ). Pies miał badania krwi, po których lekarz zasugerował że to prawdopodobnie tarczyca ( dostaje 2 razy po 1 tabletce Eltroxin 100mikrogr. )ale efektów brak a pies coraz bardziej łysieje. Lekarz stwierdził że ta rasa tak czasem miewa ( sezonowe wyłysienia ). Podaję też neopankreatynę ( luźne stolce) teraz są ok.Próbowałam różnych preparatów na odbudowę sierści ( łącznie z karmą Skin Support od jakiś 2 tyg. ) ale ostatnio zauważyłam że worek mosznowy i jego okolice zmieniły kolor na czarny, także spód brzucha. Trochę mnie to przeraziło bo pierwszy lekarz sugerował mi kastrację ( ale inny całkowicie mi to odradził) która jak twierdził załatwi problem. Jest to lekarz z mojej miejscowości, który jak sam stwierdził ma większe doświadczenie w leczeniu zwierząt chodowlanych. Czy to możliwe że trafniej zdiagnozował chorobę mojego psa aniżeli lekarz z kliniki? Proszę o pomoc bo boję się iż ta kuracja na tarczycę nie rozwiąże problemu. ( trwa już miesiąc). Pies się nie drapie, jest w dobrej kondycji (2 spacery dziennie)ale z dnia na dzień ma coraz mniej sierści w tylniej części ciała , tylko przednie łapy i głowa mają ładną , jasną skórę i gęstą sierść. Tam gdzie pies nie ma już sierści skóra wygląda fatalnie ( ciemna, momentami czarna ,sucha) Proszę o ewentualne wskazówki lub jakięś przypuszczenia odnośnie problemu mojego psa!!! Dziękuję.
ajbibi
Posty:23
Rejestracja:04 grudnia 2007, 06:54
Lokalizacja:Gdańsk

06 lutego 2008, 19:15

Napisałam ci kilka uwag na priva, co dalej dzieje się z Twoim psem?
bura4
Posty:55
Rejestracja:04 czerwca 2006, 13:42

06 lutego 2008, 21:33

100 mikro9gramów to trochę chyba mało moja 35 kg suka dostaje 2 razy dziennie po 600 i badania ma ok a czuje się świetnie!! Może czas powtórzyć testy??
AGA I IRYD
Posty:58
Rejestracja:25 września 2007, 22:22
Lokalizacja:Częstochowa

07 lutego 2008, 22:20

Myslę że problemy Twojego psa nie kończą się na samej tarczycy,lekarz myślał o kastracji ponieważ psicy szaleją hormony i ma ochotę na ranti,tak dzieje się z moim psem.Po pewnym czasie mogą zacząć się ucieczki na dziewczyny.Ja musiałam zmienić ogrodzenie kojca,niestety psy też mają hormony...AGA..
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 lutego 2008, 10:18

takie problemy są problemami złożonymi. Należy zbadać dokładnie psa zwłaszcza jeg uczoły dokrewne tzn. nawet palpacyjnie zbadać jądra, tarczycę w przypadku suki dokładnie przyjrzeć się przebiegowi je ceczek, ciąż urojonych. Choroby te można leczyć farmakologiznie , ale cechuje je duża nawrotowość. Należy też pamiętać, że niejednokrotnie zmiany skórnr są powikłane schorzeniami bakteyjnymi, grzybiczymi czy też paożytniczymi. Należy przywiązać się do jednego lekarza i krok po kroku pdjąć diagnostykę i terapię.
MENDI13

20 czerwca 2012, 11:33

U MOJEJ SUCZKI POJAWIŁY SIĘ IDENTYCZNE OBJAWY ZIMĄ . BARDZO SWĘDZIAŁ JEJ SKÓRA NA KOKACH I DRAPAŁA SIĘ AŻ DO KRWI POJAWIŁY SIĘ ŁYSE PLACKI NA BOKACH I NA BOKACH ŁAP. ZACZĘŁAM JEJ TO SMAROWAĆ ZIOŁAMI SZWEDZKIMI (BITTNERA) A POTEM NA GRUBO LANOLINĄ SKÓRA SIĘ ZAGOIŁA A ŁYSE PLACKI ZAROSŁY ŁADNIE SIERŚCIĄ LECZ PO PEWNYM CZASIE ZAUWAŻYŁAM ŻE SKÓRA POD SIERŚCIĄ POCIEMNIAŁA JEST POPIELATA- PRAWIE CZARNA- W MIEJSCU DAWNYCH ŁYSIN... A POTEM ZACIEMNIENIE PRZENIOSŁO SIE NA BRZUCH I NAWET BRODAWKI SUTKOWE JEJ POCZERNIAŁY .. TERAZ CZĘSTO SIĘ DRAPIE JEDNAK JUZ NIE DO KRWI I GODZINAMI SIĘ LIŻE.. DODAM ŻE JAK BYŁA MALUTKIM SZCZENIACZKIEM MIAŁA PODOBNE OBJAWY - ROBILI JAJ BADANIE ZESKROBIN KTÓRE NIC NIE WYKAZAŁY JEDNAK PRZEPROWADZONO TERAPIĘ ANTYŚWIERZBOWĄ KTÓRA ZADZIAŁAŁA - WTEDY SKÓRA JEJ NIE SCZERNIAŁA.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 czerwca 2012, 11:37

MENDI13 opisujesz rogowacenie skóry na skutek jej choroby. Ale przyczyn może być cała masa. Choć z opisu blizko mi do podejrzewania alergii u Twojego psa. Ale trzeba by go było zbadać , może jakieś badania dodatkowe. Wyżej jest opisany inny przypadek.
PauliL

18 lutego 2016, 22:59

U mojej chihuahua także pojawiają się czarne plamki na skórze, bardzo widoczne zwłaszcza w miejscu gdzie nie ma sierści (brzuch) i tam gdzie ma jej mniej np na główce. Suczka ma 9 lat, była sterylizowana, ma biszkoptową sierść więc plamki prześwitują. Po sterylizacji zgubiła sierść na brzuszku. Co może być przyczyną plamek? Czy są one niebezpieczne?
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

10 marca 2022, 19:25

Cześć!
Wszelkie niepokojące objawy, jak np. łysienie, drapanie u naszych psów powinny być konsultowane z lekarzem weterynarii. Dzięki temu możliwe jest znalezienie przyczyny problemów i wdrożenie prawidłowego leczenia.
Nie jest tajemnicą, że wizyty u lekarza często wiążą się ze stresem. Zajrzyj na naszego bloga: https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
W tekście dowiesz się, jak przeciwdziałać stresowi w trudnych sytuacjach u psa.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości