Moja suczka ma chorobe lokomocyjną. POMOCY.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
desiaa
Posty:3
Rejestracja:13 grudnia 2008, 22:40
Kontakt:

13 grudnia 2008, 23:21

Witam!Mam prawie 5 miesieczna suczke.Dwa razy w miesiacu podróżuje busem przez okolo 3h Moja Moli praktycznie całą droge wymiotuje za pierwszym razem zwrocila jedzenie przed nastepna podroża nie dala psince jesc to wymiotowala wodą.Pomocy niewiem co mam robic.Jest to dla mnie strasznie stresujace za tydzien znow wyruszamy w podróż.Zazwyczaj trzymam ja na kolanach bo jest mała wazy 6kg.Prosze o jakies rady.
tayekuna
Posty:105
Rejestracja:29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja:Rębisze Działy

14 grudnia 2008, 11:33

Musisz z tym problemem udac sie do weterynarza, który doradzi Ci co należy suni podac przed podróża. Czasami trzeba taki srodek indywidualnie dopasowac do pieska. Samemu nie należy stosoważ żadnych leków. :shock:
Awatar użytkownika
desiaa
Posty:3
Rejestracja:13 grudnia 2008, 22:40
Kontakt:

14 grudnia 2008, 12:04

Aha.Słyszalam tez od znajomych ze w takich przypadkach mozna pieskowi dac aviomarin ale troche sie boje skonsultuje to z weterynarzem.A czy ktoś ma tez moze taki przypadek ze swoim psem?Podobno wiele psow cierpi na chorobe lokomocyjna.
york001
Posty:33
Rejestracja:10 stycznia 2008, 16:43
Lokalizacja:Kędzierzyn-Koźle

14 grudnia 2008, 20:00

Witam!
Moja psina też na to cierpi, a podróżujemy razem dość często i musimy sobie radzić:
1)w dzień podróży, jeśli wyjeżdżamy popołudniu, dostaje tylko śniadanie, resztę po podróży,
2) u weterynarza są tabletki dla psów i rzeczywiście naprawdę skutkują, problemem jest tylko cena ok. 8 pln za sztukę...
3) próbowałam również syropu uspokajającego dla psów STRESNAL , ale bez większych sukcesów i na dodatek te problemy z aplikacją, ale można spróbować (ok.20 pln za butelkę)
4) pies nie lubi zbyt głośnej muzyki ( robi się niespokojny), zbyt szybkiej jazdy i zbytniego bujania w trakcie.
Jadąc własnym autem można wpłynąć na wiele elementów, kiedy podróżujemy innymi środkami transportu to niestety nie bardzo.... :wink:
Awatar użytkownika
desiaa
Posty:3
Rejestracja:13 grudnia 2008, 22:40
Kontakt:

14 grudnia 2008, 21:07

No własnie tej firmy ktorej busem jezdze to kierowcy jada tak strasznie szybko i niestety buja tez.A możesz mi podac nazwe tych tabletek o ktorych wspomnialas.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 grudnia 2008, 23:34

jest kilka preparatów walczących z choroba lokomocyjną zwierząt , ale obiecujący jest najnowszy preparat Cerenia. Daje się go raz na dobę . Wada - cena.
no_rehearsal
Posty:7
Rejestracja:16 grudnia 2009, 13:28
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

16 grudnia 2009, 14:44

Witam,
również mam problem z chorobą lokomocyjną mojego psiaka (Mix ONka, ok 45kg, ma 1,5 roku), mój weterynarz zalecił aviomarin, i to hamuje wymioty, ale niestety pies po nim zasypia. Ten efekt uboczny przeszkadza o tyle, że w każdy weekend psina jeździ na szkolenie (15-20 min samochodem) więc wymagane jest maksimum koncentracji.
Próbujemy bez tabletek, pies jedzie na czczo, radio wyłączone, powoli i płynnie, ale niestety i tak praktycznie za każdym razem wymiotuje.

Mam pytanie czy są jakieś tabletki dla psa, które nie otępiają zwierzaka? Jaka byłaby właściwa dawka dla jego wagi?
I czy ewentualnie pomogłoby zasłonięcie psu szyb? Wiem, że podczas jazdy mogą nastąpić zaburzenia błędnika i w przypadku ludzi (np. mojej siostry) niespoglądanie w okna pomaga...
Pies do tej pory jeździł z nosem w szybie, bo jest bardzo ciekawski, do tego strasznie się wierci i trudno mu wytrzymać chociaż 2 min w pozycji leżącej.
Dodam, że problem z wymiotami pojawił się dopiero jakieś 6 miesięcy temu. Gdy Brando był szczeniakiem mogłam go wozić w każdych warunkach i spał spokojnie całą drogę bez 'wspomagaczy'.

Dziękuję z góry za pomoc!
Justynaz
Posty:1
Rejestracja:16 lutego 2010, 17:06
Lokalizacja:podkarpacie

17 czerwca 2010, 11:12

Ja jeszcze raz chciałam zapytać o ten problem. Ja mam podhalankę, więc koszt Cereni to lekka przesada:(
Wiem, że moja koleżanka podaje psu Lokomotiv, efekt uboczny to jedynie ślinienie się.
Panie doktorze, czy można ten lek podawać psom, czy może im zaszkodzić?
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty:89
Rejestracja:30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja:Śląsk
Kontakt:

19 czerwca 2010, 17:28

Często choroba lokomocyjna sama przechodzi.
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

21 czerwca 2010, 12:15

Ania_Ś pisze:Często choroba lokomocyjna sama przechodzi.
niektórym psiakom nigdy nie przechodzi a aviomarin nie działa, u nas sprawdza się tylko pies na czczo i bardzo częste postoje,
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 czerwca 2010, 22:54

trzeba spróbować innych leków cereni drogi lek ale na prawdę dobry.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości