Pytanko ?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

iwonaMo
Posty:7
Rejestracja:24 czerwca 2008, 21:48
Kontakt:

28 grudnia 2008, 18:29

Panie doktorze mam do pana pytanie. Mam 2 - letniego psa husky o imieniu Siwy. Od jekiegoś czasu zachowuje się tak, jakby coś odchrząkliwał. Pewien weterynarz po jego zbadaniu stwierdził, że to zapalenie tchawicy i przypisał mu antybiotyki. Brał je przez tydzień czasu , ale teraz ma znowu to samo. Dziwny jest jednak fakt , iż odchrząkuje tylko w domu, a na dworze zachowuje się normalnie. Czy mógłby mi pan odpowiedzieć co to właściwie jest ? Acha i przy okazji czasem również Siwy wciąga nosem powietrze i wydaje taki dźwięk jakby miał katar. Co to może być ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2008, 11:34

ciężko będzie to orzec bez obejrzenia psa, ale może nastąpić nawrót ifekcji. Czy po pierwszym leczeniu całkowicie to ustąpiło?
iwonaMo
Posty:7
Rejestracja:24 czerwca 2008, 21:48
Kontakt:

29 grudnia 2008, 13:45

Gdy brał antybiotyki przez tydzień czasu to nie odchrząkiwał, lecz gdy przestał je brać to nastąpił nawrót. Ale odchrząkuje tylko w domu a na dworze to nie. Na początku myśleliśmy, że to nosówka, ale weterynarz ją wykluczył. Co pewien czas również wciąga nosem powietrze tak jakby miał katar. Czy to może być groźne ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 stycznia 2009, 23:01

tory postępowani są 2 tani i drogi. Tani podać antybiotyk ok 3 tygodni. Jeśli nastapi nawrót : premedykacja psa, rtg płuc, bronchoskopia i wymazy z drzewa oskrzelowego ( drogi). CZy moze być groźne ? Nie wiem . Jeśli to tylko inekcja to wyleczyć i nie będize groźne.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 38 gości