Niby rogowacenie ciemne

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Emiś1991
Posty:3
Rejestracja:05 stycznia 2009, 20:57
Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

05 stycznia 2009, 21:34

Dzień dobry mam problem z moja 4 letnią jamniczką. Od jakiegoś roku choruje weterynarz mówi że to ze złego odżywiania jej. Została odstawiona od gotowanego jedzenia i kupuje jej karmę dla alergików i light ponieważ ma lekką nadwagę. Często odwiedzam weterynarza ponieważ między palcami u łap ma duże czerwone zgrubienia podobną sa to zapalenia przestrzeni między palcowej (dostaje antybiotyki). Pod pachami od niedawna zauważyłam że ma chropowatą,pękająca ciemną skórę a wokoło tego jest zaczerwieniona (często to wylizuje), od kilku dni prócz na pachach te plamy wyskakują jej również po bokach. Strasznie traci sierść (jest krótkowłosa) już dziwnie to wygląda ponieważ ona jest prawie goła. Ma czasami dni takie że nie da się dotknąć w okolice brzucha pach i kręgosłupa ponieważ strasznie piszczy wtedy nie ma apetytu nie potrafi wyjść nawet na dwór załatwić się. Proszę o szybką pomoc bo nikt nie wie co jej jest. Pozdrawiam
Daffodil
Posty:195
Rejestracja:28 października 2007, 09:59

06 stycznia 2009, 16:45

Też mam jamniczke-alergiczkę :lol: Na co jest uczulona? Jakie konkretnie karmy podajesz? Może karma zawiera taki sam alergen jak gotowane?
Emiś1991
Posty:3
Rejestracja:05 stycznia 2009, 20:57
Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

06 stycznia 2009, 18:31

uczulona jest niby na makaron, ryz itp. A teraz kupuje jej karme z royal dla alergików ale nic jej to nie pomaga.
Daffodil
Posty:195
Rejestracja:28 października 2007, 09:59

06 stycznia 2009, 20:09

Spróbuj weterynaryjną RC Skin Support.Musi pomóc.Czy Twoja sunia nie ma oporów przed suchą karma jeśli była żywiona gotowanym? Z moją były problemy więc dawałam jej rozmoczoną (po ok. 2 godz. zrobią sie takie małe gabeczki :lol: ) i okraszoną białym serem, łyżką oliwy albo trochę puszki Trovet Lamb&Rice.
Myślę,że to nie ryż uczula Twoją psinke, ale raczej mięsko, a szczególnie kurczak.Natomiast we wszystkich karmach RC jest coś z tego ptaka - tłuszcz, wątróbka.Nie ma ich w Skin Support.Mozesz tez spróbowac Eukanuba Dermatosis, ale tej karmy nie znam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 stycznia 2009, 22:35

CO ILE MA CIECZKE I CZY MA TYPOWY JEJ PRZEBIEG?
Emiś1991
Posty:3
Rejestracja:05 stycznia 2009, 20:57
Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

07 stycznia 2009, 07:17

cieczki ma rużnie raz co pół roku raz troche puźniej ale normalnie ma cieczke bez żadnych zmian. Tylko po każdej cieczce ma urojoną ciąze
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 stycznia 2009, 23:35

ja tak mogę podpowiedzieć, ale traktuj to jako podpowiedź nie związaną z diagnozą. Mam kilka takich janików pod poieką i u większej ich części sa to zaburzenia hortmonalno - alergiczne. U połowy z nich ze zmian pod pachami wychodowałem staphylococcus aureus czy - gronkowiec złocisty. Ale to tylko wg. mnie sprawa wtórna u większości z nich po kastracji i zastosowaniu leczenia przeciw alergicznego wszystko się uspokoiło.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości