Szybkie łykanie śliny przez psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marduk
Posty:3
Rejestracja:17 stycznia 2009, 13:35

17 stycznia 2009, 13:42

Witam,
Od jakiegoś czasu (2-3 miesiące) mój piesek (boxer) z niczego zaczyna szybko łykać sline nieustannie, jak by coś jej podchodziło do gardła, z tego łykania juz ma zaczerwienione gardło :( byłem z nią u weterynarza, powiedział ze to pewnie robaki i dał mi tabletki na robaki ale to nie pomogło. Powiedziałem to weterynarzowi i on mówi że nie wie co jest grane :/
Może wy mieliście taki problem ze swoim pieskiem?
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

17 stycznia 2009, 17:58

Marduk pisze:Witam,
Od jakiegoś czasu (2-3 miesiące) mój piesek (boxer) z niczego zaczyna szybko łykać sline nieustannie, jak by coś jej podchodziło do gardła, z tego łykania juz ma zaczerwienione gardło :( byłem z nią u weterynarza, powiedział ze to pewnie robaki i dał mi tabletki na robaki ale to nie pomogło. Powiedziałem to weterynarzowi i on mówi że nie wie co jest grane :/
Może wy mieliście taki problem ze swoim pieskiem?
Może ma zaczerwienione gardło bo jest chory?
Marduk
Posty:3
Rejestracja:17 stycznia 2009, 13:35

17 stycznia 2009, 21:23

Raczej nie jest chora bo robi jej się to 2-3 razy w tygodniu na pare godzin, poźniej jej przechodzi.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty:256
Rejestracja:27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja:Kraków

17 stycznia 2009, 22:12

Napisz coś więcej o psie - w jakim jest wieku, czym jest karmiony.
W jakich sytuacjach to łykanie się zdarza (w czasie zabawy, spokojnego spaceru, w jakim czasie po karmieniu, czy może gdy pies śpi i nagle budzi się i zaczyna przełykać)?
Może to coś w stylu refluxu żołądkowo-przełykowego (cofająca się treść z żołądka pomieszana z kwasem żołądkowym podrażnia przełyk i gardło, stąd zaczerwienienie)?
Ale żeby cokolwiek zacząć podejrzewać, trzeba znać więcej szczegółów.
Marduk
Posty:3
Rejestracja:17 stycznia 2009, 13:35

18 stycznia 2009, 11:26

gasparo pisze:Napisz coś więcej o psie - w jakim jest wieku, czym jest karmiony.
W jakich sytuacjach to łykanie się zdarza (w czasie zabawy, spokojnego spaceru, w jakim czasie po karmieniu, czy może gdy pies śpi i nagle budzi się i zaczyna przełykać)?
Może to coś w stylu refluxu żołądkowo-przełykowego (cofająca się treść z żołądka pomieszana z kwasem żołądkowym podrażnia przełyk i gardło, stąd zaczerwienienie)?
Ale żeby cokolwiek zacząć podejrzewać, trzeba znać więcej szczegółów.
No więc tak:
Mój piesek ma 5 lat, jest karmiony suchą karmą, łykanie zdarza jej się zazwyczaj w domu, na spacerach takiego czegoś nie ma, czasami przed czasami po jedzeniu. co raz częściej zdarza jej się to wieczorami a wieczorem nie dostaje już nic do jedzienia bo je raz dziennie. W sumie to karmie ją suchą karma od niedawna ponieważ jak jadła jedzenie z puszki to częsciej "łykała".
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 stycznia 2009, 21:42

aby ustalić przyczynę należy dokładnie zbadać zwierzę . Pierwszsze górne odcinki przewodu pokarmowego tzn. zame ustną ,gardło, przełyk , żoładek, potem inne narządy tj. wątroba, trzustka. Niestety będzie ciężko ci pomóc. Na pewno można powiedzieć, że u tej rasy bardzo częto sa to objawy schorzenia góirnych dróg oddechowych i pokarmowych tj. najczęściej gardła. Jest tez taka forma tzw. kichania wstecznego ( choć to kichania nie przypomiana) było już otym pisane.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

19 sierpnia 2022, 11:01

Witaj,
warto bliżej zainteresować się zachowaniami psa. Zwłaszcza jeśli coś Cię niepokoi możesz zerknąć na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-kom ... ie-z-psem/ Z tekstu dowiesz się, jak lepiej porozumiewać się z psem i co znaczą jego zachowania.
Odwiedź również weterynarza, który pomoże Ci znaleźć przyczynę niepokojących zachowań.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości