PROSZĘ POMÓŻCIE!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Wojciech132
Posty:1
Rejestracja:26 kwietnia 2009, 22:30

26 kwietnia 2009, 22:33

Witam!!! Mam psa bolończyka 17 miesięcznego gdy przychodzi ktoś z rodziny lub ja do domu strasznie się cieszy i z radości sika na podłogę. Ma być reproduktorem. Nie wiem co mam robić. Proszę pomóżcie mi!!!!!!! Z góry dziękuje!!!
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

28 kwietnia 2009, 08:00

Przeszłabym się do weterynarza gdyż może to być jeszcze nie rozwinięty zwieracz lub pies jeszcze ma szczenięce nawyki - szczeniak sika pod siebie pokazując uległość, albo lekka infekcja.
harpia
Posty:219
Rejestracja:28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja:Libiąż

29 kwietnia 2009, 00:04

Czy w tym momencie jakoś reagujecie? W jaki sposób?

Kompletnie nie reagujcie, nie nagradzajcie, nie głaskajcie ani nie karćcie, próbuj częściej wychodzić z domu, specjalnie by psiak zrozumiał, że to normalna czynność.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 kwietnia 2009, 08:41

u psów z bardzo nadpopudliwym charakterem takie posikiwanie czy też kropelkowanie często pozostaje do końca życia. Spotykamy się z tym codziennie w gabinecie gdzie działa starch lub bardzo duże emocje. Jeśli widzisz , że Twoje zwierzę ma taki charakter choleryczny trzba uczyć go opanowywania emocji i spokojnego reagowania na bodźce. Na pewno nie można przy takich incydentach psa bić czy w jakikolwiek sposób dotkliwiej karcić , bo problem po prostu się nasili.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości