Astma u mojego psa. Leki jakie można podawać.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

alann78
Posty:1
Rejestracja:28 listopada 2019, 09:48

28 listopada 2019, 10:42

Witam. Ostatnimi czasy mój psiak zaczął się dziwnie zachowywać. A mianowicie powietrze co jakiś czas częściej wdycha powietrze tak jak by nie mógł oddychać.Prostuje się i przez kilka sekund oddycha, harcząco, po chwili się uspokaja. Poszedłem z nim do weterynarza, gdzie zostały zrobione badania serca, i płuc. Weterynarz stwierdził że, serce nie wpompowuje dobrze krwi(chyba prawej komory) choć wypompowuje ją dobrze, a jest to spowodowane tym, iż płuca nie dostają w pełni ilości tlenu. Po zrobieniu zdjęcia pokazał mi, że tchawica u psa jest skurczona, i pies temu tak oddycha co jakiś czas. Rozumiem to wszystko, co powiedział doktor, stwierdził on też że pies będzie musiał przyjmować leki jak człowiek chory na Astmę. Pokazał też inhalator dzięki któremu będę musiał mu podawać lekarstwo. Chciał bym się spytać, czy lekarstwo a mianowicie Flixotide 125, które chce przypisać doktor, może przyjmować pies. Ponieważ ten lek przyjmuje człowiek jak poinformował doktor.
Następne pytanie, jakie chciałem zadać to, czy można w inny sposób podawać jakieś lekarstwo przeznaczone takiej chorobie? Np w formie tabletek, i czy dawało by to jakieś rezultaty. Bo raczej znając mojego pieskiego przyjaciela, nie da sobie podać przez inhalator leku.

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 grudnia 2019, 09:16

dobrze byłoby abyś nagrał film w momencie kiedy zwierzę dostaje takiego ataku. Mam wrażenie, że opisujesz atak kichania wstecznego, co nie jest zjawiskiem chorobowym jest to efekt pobudzenia nerwu błędnego i forma czkawki. Jeżeli zaś twój lekarz rozpoznał zapadalność tchawicy(tak wynika z opisu) to raczej lekami będzie bardzo ciężko to leczyć. Napisz co rozpoznano u niego jaką chorobę serca, bo opis jest stosunkowo mętny i nie wynika z niego jasno co tak naprawdę się dzieje.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości