SHIH TZU - dyszenie, charczenie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

roksana14014
Posty:1
Rejestracja:08 października 2020, 16:07

08 października 2020, 19:56

Dzień dobry.
Moja 11 letnia suczka shih tzu kilka tygodni po rui zaczęła charczeć i zmniejszył się jej apetyt przez, co schudła i była osłabiona. Udaliśmy się z nią do weterynarza. Zaobserwował siny język, zrobił badanie krwi i usg (badania były dobre, lekkie podwyższenie cholesterolu). Stwierdził, że pies może mieć problemy z sercem. Dostała antybiotyk i steryd w formie zastrzyków. Po skonsultowaniu wyników z innym weterynarzem, skierowano ją do kardiologa. Kardiolog zrobił badanie echo serca, zrobił usg, gdy piesek leżał na brzuchu i na boku. Echo serca wyszło dobrze, na usg zauważono, że tchawica jest ułożona w nieodpowiedni sposób, że coś pod nią jest i ją podnosi. Zlecono rtg. Dostała anybiotyk, steryd. Zauważyliśmy poprawę, zwiększył się jej apetyt,upominała się o jedzenie,piła normalnie i była bardziej żywiołowa. Po badaniu rtg z kontrastem była bardzo osłabiona, nie chciała pić ani jeść. 2 dni od badania zaczęła wymiotować żółcią i pianą. Dostała wtedy kroplówkę i podejrzewano u niej problem z nerkami. Na następny dzień znowu została podpięta jej kroplówka, dostawała steryd oraz antybiotyk i miała wykonane badania trzustki, które potwierdziły,że nie ma z nią problemów. Zaczęła pić wodę, ale dalej nie je. Przy podsuwaniu jej jedzenia, odwraca głowę. Zaczęliśmy karmić ją przez strzykawkę, lecz część wypluwa.
Wyniki tomografii:
Tchawica o prawidłowym przebiegu i średnicy. Nie stwierdzono zmian w obrazie dróg oddechowych oraz płuc. Narządy śródpiersia bez zmian. Jama opłucnej bez zmian. U pacjentki widoczny jest pojedynczy guzek tkanki podskórnej, w tylnej części grzbietu szyi, po stroni prawej (ok. 6 cm przed przednią krawędzią łopatki). Zmiana widoczna jest częściowo jedynie w jednej serii. Jest dobrze odgraniczona i ma wielkość ok. 5,5 mm.
Rozpoznanie: Badanie nie ujawnia anomalii tchawicy lub choroby płuc. Guzek tkanki podskórnej okolicy szyjnej, do dalszej diagnostyki.
Weterynarz stwierdził, że się zmniejszył.
Zaczął on podejrzewać ropień macicy, po zrobieniu usg jamy brzusznej i klatki piersiowej okazało się,że:
widoczna ciągłość lini opłucnej, powietrzne płuca, serce nieprzemieszczone pobrano krew na cukier i nerki i morfologię w poniedziałek zalecono rtg klatki piersiowej diagnostycznie podano tolfine, jeśli jutro dalej nie będzie jeść to kroplówki lub dokarmianie przez sondę. Wykonano test na choroby odkleszczowe-wynik ujemny, podejrzenie złego samopoczucia z powodu silnego zapalenia gruczołu mlekowego.
Wszystkie narządy są prawidłowo ułożone, mają prawidłowy kształt i wielkość.
Wyniki krwi są gorsze i suczka od badania rtg (minął tydzień) schudła jeszcze bardziej, nic nie je, jest jeszcze gorzej niż było. Co mam robić ?

Wyniki badań, jakie ma to:

MCV (ŚOK) 68,6 fl
MCH (ŚMH) 21,3 pg
MCHC 31,2 g/dl

Erytrocyty 5,52 T/l
Hematokryt 37,8 %
Hemoglobina 11,8 q/dl
Leukocyty 34,3 G/l
Trombocyty 222 G/l

ALT (GPT) 37* 180,55 U/l
AST (GOT) 25* 96,61 U/I
Glukoza 161 mg/dl
Kreatynina 1,57 mg/dl
Mocznik 89,56 mg/dl

Leki:
Dermipred
Synergal
Respulmin
Galastop
Prevomax
Dexa-ject
Synulox rtu
Płyn ringera z mleczanami
Furosemid
Ventipulmin
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości