Czy Hepatil można podać psu?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

paulina.kesa
Posty:1
Rejestracja:13 listopada 2020, 21:37

13 listopada 2020, 21:44

Hej 🙂 Piszę pierwszy raz na forum, mam nadzieję, że wszystko dobrze, jeśli nie to przepraszam i poprawię
Mojej psinie wyszły w badaniach krwi problemy z wątrobą (przez leki przeciwpadaczkowe i na ciśnienie, które bierze od 4 lat). Weterynarz zalecił zakup leków osłonowych na wątrobę, podał kilka opcji, jednak nie można było ich dostać w aptece, bo albo nie ma ich już w sprzedaży, albo są typowymi lekami dla psów (hepatiale).
Pani Farmaceutka poleciła mi zamiennik "Hepatil". Czy na pewno mogę podać go psu? Ma takie same składniki jak zalecane przez lekarza leki, tylko dodatkowo zawiera cholinę. Ktoś z Was stosował u swoich psiaków?
Z góry dziękuję za pomoc 🙂
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty:315
Rejestracja:16 września 2020, 10:58

18 listopada 2020, 14:31

Witam,
przy chorym piesku warto zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego - preparaty dla psów mają potwierdzony efekt leczniczy i wiadomo, że są bezpieczne dla naszych zwierzaków (chodzi głównie o ilość określonych składników). Leki osłonowe na wątrobę dla zwierząt są dostępne w większości gabinetów czy przychodni weterynaryjnych, co nie powinno stanowić problemu z ich zakupem.
Proszę pamiętać, by nie kupować zamienników bez konsultacji z Pani weterynarzem - on może ewentualnie polecić coś z zamienników ludzkich leków, które nie będą kolidowały z już przyjmowanymi lekami.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości