Pojawiające się brodawki na całym ciele psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Chowa91
Posty:1
Rejestracja:10 stycznia 2021, 10:47

10 stycznia 2021, 11:08

Dzień dobry,
Mam zapytanie do Pana doktora.
Mamy 3 letniego psa rasy mops po kastracji, która była wykonana pod koniec grudnia 2019r.
W marcu 2020r. wyskoczyła u psa na przedniej łapie w okolicy prawego nadgarstka różowa brodawka.Obrazek
Po około dwóch miesiącach na tylnej łapie zaczęły się rozsiewać brodawki z pigmentem - jest ich coraz więcej.
Obrazek
Około dwa tygodnie temu, zlokalizowałem także kolejną brodawkę na poduszce przedniej prawej łapy.Obrazek
Dodatkowo u psiaka występuje ciągłe zaczerwienienie przestrzeni międzypalcowe.
Aktualnie wyrasta nowa brodawka na fałdzie nosowej psiaka.
Weterynarz do którego chodzę z psem na regularne wizyty nie stwierdził nic więcej niż "kosmetyczne defekty".
Moje pytanie - czy jest szansa jakkolwiek leczyć psa antybiotykoterapią?
Pies codziennie dostaje suplementację w postaci oleju z łososia, małże nowozelandzkie oraz witaminy i minerały Good Doggie.
niaiu
Posty:111
Rejestracja:12 stycznia 2021, 09:51

22 stycznia 2021, 09:11

Może warto zasięgnąć opinii innego weterynarza? Czasami taka wizyta może pomóc, może akurat ten lekarz będzie miał inne podejście do tego problemu. A nawet jeśli nie, to przynajmniej będzie potwierdzenie diagnozy. ;)
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty:315
Rejestracja:16 września 2020, 10:58

28 stycznia 2021, 08:08

Chowa91 pisze:
10 stycznia 2021, 11:08
Dzień dobry,
Mam zapytanie do Pana doktora.
Mamy 3 letniego psa rasy mops po kastracji, która była wykonana pod koniec grudnia 2019r.
W marcu 2020r. wyskoczyła u psa na przedniej łapie w okolicy prawego nadgarstka różowa brodawka.Obrazek
Po około dwóch miesiącach na tylnej łapie zaczęły się rozsiewać brodawki z pigmentem - jest ich coraz więcej.
Obrazek
Około dwa tygodnie temu, zlokalizowałem także kolejną brodawkę na poduszce przedniej prawej łapy.Obrazek
Dodatkowo u psiaka występuje ciągłe zaczerwienienie przestrzeni międzypalcowe.
Aktualnie wyrasta nowa brodawka na fałdzie nosowej psiaka.
Weterynarz do którego chodzę z psem na regularne wizyty nie stwierdził nic więcej niż "kosmetyczne defekty".
Moje pytanie - czy jest szansa jakkolwiek leczyć psa antybiotykoterapią?
Pies codziennie dostaje suplementację w postaci oleju z łososia, małże nowozelandzkie oraz witaminy i minerały Good Doggie.
Dzień dobry,

To co ukazują zdjęcia wygląda na brodawczycę, można usuwać brodawki, które przeszkadzają psu w funkcjonowaniu, jeśli chodzi o zaczerwienienie między opuszkami, może być to objaw alergiczny, czy występuje to ze świądem, dobrze by było znaleźć dermatologa, by obejrzał dokładnie skórę psa.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 84 gości