Problemy po operacji, implant więzadła krzyżowego

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 sierpnia 2018, 11:06

metoda na razie rzadziej stosowana , ciężko coś powiedzieć , bo my jej nie stosujemy i wielu doświadczeń w Polsce z tą metodą nie ma . Pytaj wykonującego lekarza , ile tych zwierząt zrobił , jak sie poruszają. Pies jest ciężki i masywny więc musi to być sprawdzona metoda.
Jagienka13

24 sierpnia 2018, 17:34

Właśnie najczęściej tą metodą operuje, jako jedna z trzech lecznic w kraju. Widziałam filmy z goldenem, amstafem. Po 7 dniach już chodzily normalnie. Wystraszylam się troche bo mi inni właściciele rotkow odradzili, że te nici nie utrzymaja ale oni chyba myśleli, że to FLO, a my na 6 września mamy termin operacji. Warto się podjąć?
kiaraXWQ

25 sierpnia 2018, 21:15

Odświeżam

Czyli dla psa o masie 50 kg polecacie TPLO czy TTA?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 sierpnia 2018, 10:16

Po obu metodach zrobionych dobrze będzie chodził.
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

27 kwietnia 2022, 10:37

Witaj!
Problemy zdrowotne naszych czworonogów sprawiają, że odwiedzamy wspólnie z nimi kliniki i gabinety weterynaryjne. Jednak to może powodować stres u psów i kotów. Warto zaopiekować się zatem naszymi podopiecznymi, aby w tych trudnych momentach doświadczały one spokoju, a nie niepotrzebnego stresu.
Na naszym blogu znajdziesz ciekawy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak zaopiekować się prawidłowo Twoimi podopiecznymi w tym czasie.

https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
Malgonia328
Posty:1
Rejestracja:05 czerwca 2022, 12:36

05 czerwca 2022, 13:25

Dzień dobry
Moja 5 letnia suczka-mieszaniec o wadze 12,5 ok 10 dni temu zaczęła kuleć, na początku dostała leki p/ bólowe i po 2 dniach zaczęła prostować kończynę a nawet dostawiać przy chodzeniu ale nie obciążać, ponieważ ten stan się utrzymuje cały czas zdecydowaliśmy się na konsultację ortopedyczną. Miała wyk RTG łap tylnych i st.biodrowych- lekarz stwierdził częściowe zwichnięcie stawu i zerwanie więzadła krzyżowego zaproponował zabieg operacyjny 1. metodą podciągnięcia nicią więzadła lub 2.implantu tytanowego. Ze względów zdrowotnych/rodzinnych/ nie mam możliwości wykonania tego zabiegu wcześniej niż za 3 tyg. Sunia oszczędza nogę i staje na trzech, ograniczamy jej spacery, jest bez leków p/bólowych. Nadmienię że normalnie to bardzo aktywny pies, charakter "diabła tasmańskiego" moje pytanie jest takie oczywiście1. która metoda jest bezpieczniejsza i lepsza, czy jest szansa na odzyskanie sprawności po takim okresie od zerwania więzadła?2.Czy ktoś mógłby mi polecić naprawdę dobrego ortopedę na śląsku/okolice katowice-częstochowa/? 3.Czy lekarz po konsultacji nie powinien mi wydać wyników badań i rtg, bo nie dostałam nic oprócz leków które miałabym podać przed ewent zabiegiem? Wiem że temat wałkowany jest wiele razy ale jak dotyczy to swojego psa to zawsze jest mnóstwo niewiadomych.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości