piesek wypina zad

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Bachura2591
Posty:2
Rejestracja:06 lipca 2023, 09:08

06 lipca 2023, 09:26

Wczoraj przyszła do mnie wnuczka ze swoją czteroletnią suczką rasy papillon. Moją uwagę zwróciła w pewnym momencie postawa pieska przypominająca zabawowe przypadanie na łapy - leżenie na podłodze i wypinanie zadu. Nie była to jednak zabawa, usłyszałam, że tak jej się czasem zdarza i że często konczy się to wymiotami. Wcześniej jadła trawę w ogrodzie. Tym razem wymiotów nie było ale zaniepokoiło mnie takie zachowanie. Nie była ospała ale odrobiny mokrej karmy nie chciała zjeść a jest łakomczuchem. Chciałam zapytać jaka może być przyczyna, czy może potrzebne są jakieś badania lub inne działania.
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

08 lipca 2023, 09:11

Dzień dobry!
W przypadku takiego zachowania należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy suczka została wykastrowana? Kiedy ostatnio była odrobaczana? Czy występują jakieś dodatkowe objawy mogące świadczyć np o świądzie czy bólu? Najlepiej w takim wypadku będzie udać się na konsultacje do lecznicy weterynaryjnej. Niestety na podstawie samego opisu nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy opisane zachowanie ma podłoże typowo chorobowe - pozwolą na to dopiero odpowiednio przeprowadzone badanie kliniczne i być może badania dodatkowe, które może zlecić lekarz weterynarii.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Bachura2591
Posty:2
Rejestracja:06 lipca 2023, 09:08

08 lipca 2023, 12:00

Bardzo dziękuję za odpowiedź. To tak wygląda jakby psina chciała sobie pomóc i instynktownie przybiera taką pozycję. Sprawdzimy w lecznicy o co tu w jej przypadku chodzi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 100 gości