PROBLEM Z TYLNĄ ŁAPKĄ

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ola_susie
Posty:2
Rejestracja:20 września 2019, 11:22

14 lipca 2023, 16:20

Witam
od miesiąca mamy problem z tylną, prawą łapką u naszej buldożki. Kiedy wstaje zaczyna na nią bardzo kuleć, potem jak rozchodzi zwykle jest ok. W parku nadal chętnie biega, na spacery wychodzi ale kiedy tylko opada ekscytacja spacerem zaczyna iść bardzo powoli (do tej pory zawsze biegła i ciągnęła nas na smyczy).
Becky ma 3,5 roku i jest buldogiem angielskim z ZKWP. Na nic nie choruje, nie ma alergii.
Przez ponad tydzień przyjmowała leki przeciwzapalne i wtedy kulawizna całkiem znikała. Na co dzień dostaje suplement - Synomax. Chwilowo nie ma nas na miejscu w Krakowie, a RTG mamy umówione po powrocie, ale dzisiaj zauważyłam na tyle łapki ciemne zgrubienie, wokół niego łapka jest też dość spuchnięta względem lewej - czy to ono może być powodem kulawizny? Oglądałam tą łapkę wielkorotnie dokładnie z każdej strony i wcześniej go nie widziałam.
Obrazek
Vet4u
Posty:768
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

15 lipca 2023, 23:32

Dzień dobry!
Niestety bez wykonania dodatkowych badań nie będzie możliwe stwierdzenie jednoznacznej przyczyny kulawizny. Możemy jedynie przypuszczać, że problemy z poruszaniem mogą mieć podłoże zapalne, ale także mogą być związane z zaobserwowaną zmianą na kończynie. Najlepszą opcją byłaby wizyta u specjalisty z dziedziny ortopedii zwierząt i dokładne badanie kliniczne oraz wykonanie badań dodatkowych w zależności od zaleceń lekarza.
Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości