Refluks u psa, a wymioty

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

noelia24
Posty:1
Rejestracja:12 sierpnia 2023, 21:53

12 sierpnia 2023, 21:57

Dzień dobry,
Na wstępie chciałabym zaznaczyć iż pies jest pod stałą opieką weterynaryjną. U moje psa zdiagnozowano refluks. Badanie USG oraz krwi nie wykazały nic niepokojącego. Niestety pies od 4 dni nic nie jadł, a od 2 dni jest na kroplówce. Od wczoraj zostało nam zalecone podanie mu gotowanego mięsa w małych ilościach. Niestety od razu po zjedzeniu pies zwymiotował, głównie białą, gęstą pianą, dodatkowo w bardzo dużych ilościach, pojawiło się przy tym ciężkie oddychanie oraz wzdęty brzuch. Dzisiaj po wizycie kontrolnej i kroplówce pies czuł się lepiej, ale jak tylko wieczorem podaliśmy mu bardzo małą ilość mięsa sytuacja się powtórzyła. Dodam, iż od jutra mam podawać antybiotyk, ponieważ wykryto stan zapalny żołądka. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji lepiej poczekać z podawaniem jedzenia, czy próbować podawać? Martwi mnie to, że ta sytuacja bardziej go osłabia i traci na wadze. Lekarz weterynarii zaleca podawanie jedzenia.
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

17 sierpnia 2023, 13:45

Dzień dobry!
Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie się do zaleceń lekarza weterynarii. Proszę próbować karmić zwierzaka małymi porcjami. Dodatkowo warto zapytać lekarza o możliwość wdrożenia leków osłonowych na żołądek. Jeżeli sytuacja się nie poprawi to w celu dalszej diagnostyki można dopytać o możliwość wykonania badania endoskopowego. Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości